Analist Uyardı: Bu Altcoin’de Short Squeeze Bugün Olabilir!

tarafından
16
Analist Uyardı: Bu Altcoin’de Short Squeeze Bugün Olabilir!

Ethereum short squeeze önümüzdeki saatlerde gerçekleşebilir. Altcoin boğaları, kritik 1.000 takviyesini korumak için ağır uğraş veriyor. ETH fiyatı 1500 doların üzerine çıkacak mı?

Altcoin piyasası Ethereum short squeeze’i bekliyor

Ayılar harekete geçerken Ethereum fiyatı tekrar 1.100 dolara yaklaşıyor. Bununla birlikte, üst direnci 1.200 doların çabucak altında soğumaya başladı. Boğalar ve ayılar ortasındaki kuvvetli gayret, yorgun boğaların pes etmesiyle ayıların galibiyetiyle sonuçlandı. Artık mevcut düşüş eğilimine karşın, değerli bir toparlanma mümkünlüğü ortaya çıkıyor. Bu nedenle, analist Sahana Vibhute’ye nazaran yatırımcıların tuzaklardan kurtulmak için bir mühlet daha beklemesi gerekebilir.

Diğer yandan, yalnızca birkaç saat evvel, Celsius Network (CEL) fiyatı bir short squeeze ile sert bir formda yükseldi. CEL fiyatı bu esnada %110’dan fazla paha kazandı. Küçük bir gerilemeye karşın CEL, kritik 1 dolar dayanağını muhafazayı başarıyor. Bu nedenle, ETH fiyatını çok yakında 1430 doların üzerine çıkarmak için benzeri bir sıkıştırmaya yönelecek.

Ethereum geri çekilmeye karşın güçlü durumda

Yukarıdaki grafikte önerilen fiyat hareketlerine nazaran, ETH fiyatı, trend çizgisinin altına geri dönerek 1074 dolarlık kritik dayanağa geri döndü. Fiyatın artık bu düzeyler etrafında ince bir halde konsolide olması ve takviyesi sıkı tutması gerekiyor. Ethereum 1.400 doların üzerinde kalırsa, kısa vakit diliminde bir short squeeze görünümü ortaya çıkaracak.

Yukarıdaki teknik yapıyı inceleyen Sahana Vibhute, mevcut düzeylerin âlâ bir alım bölgesi olduğunu söylüyor. Analist nazaran ETH fiyatı, short squeeze ile birinci gayesi 1.500 doları hedefleyecek. Şimdiki tahlillerinde Vibhute, şunları söylüyor:

Önemli bir üst taraflı hareket evvelden belirlenmiş üzere görünüyor. Ayrıyeten, ETH için mevcut azalan eğilim sırf kısa ömürlü gözükmektedir. Ethereum değerli bir güç işareti gösteriyor. Bu nedenle, mevcut vakit satın almak için uygun bir fırsat. Daha sonra, ETH fiyatının alıcıların varlığını gösteren hacimdeki bir büyüme ile trend çizgisinin altına sıkışma ihtimali var. Tüm parametreler göz önüne aldığımızda, yakında 1.500 doların üzerine çıkacağı değerli bir yükselişten güç alıyor.

Lider altcoin tekrar 2.000 dolara ulaşır mı? On-chain bilgiler neler söylüyor?

Yorumcoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz üzere Ethereum, Kasım 2021’de düşmeye başladığından beri toparlanma talihi bulamadı. Lakin yatırımcıları bir ralliye şahit olma umudunu kaybetmedi. Artık, trend değişimi neredeyse iki ay sonra birinci sinyallerini veriyor. Ethereum’un %73.7 ralli ile 2 bin dolara ulaşma ihtimalini artırıyor.

Piyasanın canlılığına nazaran, son iki aydır Ethereum, birikimden daha yüksek likidasyonlara maruz kaldı. Öncelikle, bu sahiden bir çöküş olduğundan ve Kasım ve Ocak ortasında olduğu üzere öteki bir “daldan satın al” senaryosu değil.

Bu ortada, yükselişin tıpkı 24 saatinde, ETH yatırımcıları 287 milyon doların üzerinde 250.000 ETH sattı. Bu, piyasa kıymeti 140 milyar dolar olan bir kripto para için çok fazla değil. Fakat yatırımcıların değişen motivasyonları için güzel bir indikatör.

Tüm bu nedenlerle, Ethereum’un 2 bin dolara geri dönmesi için üstte belirtilen gelişmelerin yükselişe geçmesi gerekiyor. Yoksa yatırımcıların %73’lük ralli için uzun müddet beklemesi gerekiyor.