Badger (DAO) Coin Nedir, Yorum

tarafından
25
Badger (DAO) Coin Nedir, Yorum

Badger DAO coin nedir?

Badger, merkezi olmayan bir özerk organizasyondur (DAO).
Badger DAO, Bitcoin’i diğer blockchainlerde teminat olarak kullanabilmek için gerekli ürünleri ve altyapıyı oluşturur.

Şeffaflığı temel alan Badger, açık kaynak kodludur. Likidite madenciliği yapılan ağda kullanıcıların akıllı sözleşmelere likidite sağlaması teşvik edilir. Badger’da Bitcoin fiyatına sabit olan DIGG isimli bir token bulunmaktadır. Stake edilen DIGG token, BADGER ile birlikte likidite madenciliğinde ödül olarak kullanılır. Aynı zamanda ağda pasif getiri kazanmak isteyenler Sett havuzuna tokenize BTC yatırabilir.

BADGER token, ağın finansal temelini oluşturur. Madencilik ödülü, topluluk oylamaları, işlem ücretleri gibi birçok alanda BADGER ile ödeme yapılmaktadır. Toplam arzı 21 milyon olan tokenın dolaşımdaki arzı 7 milyondur. BADGER tokenın listelendiği borsalar arasında; Binance, UniSwap, SushiSwap, Huobi, MXC, OKEx, 1inch, Gate.io ve Hoo bulunur.

Badger DAO coin Yorum

DAO ekosistemi, DeFi alanı içerisinde, projeleri ve katılımcıları, bir araya getirerek alanın ihtiyacı olan ürünleri üretmeyi hedefler.
DAO’da yer alan ortak mülkiyet, geliştiricilerin uyumlu teşviklere sahip olmalarına izin verirken, merkezsiz yönetim ile taraflar arası adaleti sağlar.