Bankacılık sistemi, Bitcoin’den iki kat daha fazla enerji tüketiyor..

tarafından
48
Bankacılık sistemi, Bitcoin’den iki kat daha fazla enerji tüketiyor..

Bitcoin‘in ( BTC ) enerji tüketimine ilişkin süregelen tartışmaların ortasında, yeni bir araştırma, Geleneksel bankacılık sisteminin Bitcoin ağından çok daha fazla enerji tükettiğini belirtiyor.

Galaxy Digital’in madencilik kolu tarafından yapılan araştırma , madenci talebi için enerji, madenci güç tüketimi, havuz güç tüketimi ve düğüm güç tüketimi dahil olmak üzere Bitcoin’in yıllık elektrik tüketiminin saatte 113,89 terawatt olacağını tahmin ediyor . Galaxy’nin tahminlerine göre bu miktar, bankacılık sistemi ve altın endüstrisi tarafından yıllık bazda tüketilen toplam enerjiden en az iki kat daha düşük.

Galaxy Digital’in Bitcoin’in enerji tüketimine ilişkin analizi, Tesla CEO’su Elon Musk’un çevresel kaygılar nedeniyle araba satın alımları için ödeme olarak BTC’yi kabul etmeyi bırakma kararını takiben büyük bir kripto piyasası çöküşünün ortasında geldi . CEO geçen hafta Twitter’da “Kripto para birimi pek çok düzeyde iyi bir fikir ve gelecek vaat eden bir geleceğe sahip olduğuna inanıyoruz, ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz” dedi .

Musk’ın hareketi , kripto topluluğundan geniş çaplı eleştirilere yol açtı ve bazıları SpaceX’in “ipucu olmayan büyük bir ikiyüzlü gibi görünmemek için” roketlerini “daha sürdürülebilir enerjiye” çevirmek zorunda kalacağını belirtti.

Musk’un duyurusu ile Kripto piyasaları bugün Bitcoin ile 500 $ milyarın üzerinde döken kayma, Şubat başından bu yana ilk kez 43.000 $ altına geriledi. Yönetici, Tesla’nın Bitcoin’i yakında bilançosundan çıkarmayı planladığını ima ederek piyasaya daha fazla stres getirdi .