Bitcoin son üç ayın en düşük seviyesine geriledi

tarafından
52
Bitcoin son üç ayın en düşük seviyesine geriledi

Bayram ile başlayan düşüş hafta sonunda da devam ederek Bitcoin’i 43.000 dolar seviyelerine getirdi.

Elon Musk tarafından gelen saldırgan ve eleştirel açıklamalar ile birlikte düşüşe geçen Bitcoin, geçtiğimiz haftanın ortasından bugüne yüzde 10’dan fazla değer kaybetmiş durumda.

Düşüş ile birlikte son 3 ayın en düşük seviyesine gerileyen Bitcoin’de hareketin hangi yönde devam edeceği ise bilinmiyor.

Elon Musk etkisi

Çevresel faktörleri öne sürerek Bitcoin’e karşı olan tutumunu hızlı bir şekilde değiştiren Musk, yaptığı açıklamalarla Bitcoin maksimalistlerinin tepkisini çekmiş durumda. Mr. Whale isimli bir kullanıcının tweetine verdiği cevap ile dikkatleri üzerine toplayan Musk, Tesla rezervlerinde bulunan BTC’leri satabileceğine dair sinyal de verdi.

Bir sonraki çeyrek rakamlarında Tesla’nın portföyünde bulunan BTC’leri sattığını açıklayacağı iddia eden Twitter hesabına Elon Musk’tan da kısmi onay gelmiş gibi görünüyor.

Yaşanan düşüşün ardından piyasa değeri 800 milyar dolara düşen Bitcoin, son 7 gün içinde yüzde 27’ye varan bir düşüş yaşamış durumda. Bu düşüş ise son 24 saatte yüzde 10’u geçmiş vaziyette.

Tüm kripto para piyasasını düşüş ile etkileyen Bitcoin, an itibarıyla 45.000 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.