Cardano fiyat analizi: ADA yükselecek mi? Teknik göstergeler ne anlatıyor?

tarafından
51
Cardano fiyat analizi: ADA yükselecek mi? Teknik göstergeler ne anlatıyor?

Kripto para piyasası, son yedi gün boyunca yükseliş hissine sahipti ve çoğu büyük kripto para birimi, bu zaman dilimi boyunca değer kazandı. Başlıca oyuncular arasında sırasıyla yüzde 50,54 ve yüzde 19,73 artış kaydeden XRP ve BNB yer alıyor. Bu arada, Bitcoin ve Ethereum 14,81 ve yüzde 24,89 artış kaydetti.

MACD, teknik göstergelerin karşısında, koyu kırmızı histogramın artan boyutunda gözlemlendiği gibi güçlü bir düşüş ivmesi gösteriyor. Gösterge iki gün önce düşüş eğilimi gördü ve o zamandan beri düşüş baskısı yavaşça artıyor. EMA’lar arasında 26-EMA, 212-EMA’nın üzerinde işlem görüyor ve her iki EMA düşerken sapmaya devam ediyor.

RSI şu anda tarafsız bölgede 48.00 seviyesinin biraz altında ve herhangi sinyal vermiyor. Gösterge, son iki haftadır tarafsız bölgedeydi. Şu anda RSI aşırı satım bölgesine doğru küçük bir yükseliş yaşadı ve bu da artan bir düşüş ivmesine işaret ediyor.

Bollinger bantları şu anda geniş, ancak ayılar piyasa ivmesinin sorumluluğunu üstlenirken hızla yakınlaşıyorlar. Grupların yakınsaması, kısa vadede Cardano fiyatının oynaklığında bir düşüşe işaret ediyor. Bu arada, fiyat bandın ortalama çizgisinin altında konsolide olduğundan, bantlar önümüzdeki birkaç mum çubuğu için aşağı doğru eğilebilir.

Genel olarak 4 saatlik teknik analiz, toplam 26 ana teknik göstergeden 10’unun düşüş hareketini desteklediklerini gösteren bir satış sinyali veriyor. Öte yandan, yalnızca yedi gösterge, yükseliş ivmesi gösteren sinyaller veriyor. Bu arada dokuz gösterge, piyasanın her iki tarafı için de hiçbir destek sağlamıyor.

24 saatlik teknik analiz bu duyguyu paylaşmıyor ve 26 göstergeden 15’i bir satın alma sinyali veriyor, bu da düşüşün geri çekildiğini gösteriyor. Bu arada, on gösterge tarafsız kalıyor ve bu yazı yazılırken herhangi bir sinyal vermiyor.

Cardano fiyat hareketi, toparlanmasını 1.53 $’lık en yüksek seviyelere çıkarmak için 1.40 $ seviyesinin üzerine çıkma girişiminde bulundu. Bununla birlikte, eğilim 1,40 dolar direnç seviyesinde reddedildiği için ivme kısa düştü. O zamandan beri, Cardano fiyat hareketi, fiyat 1.30 $ işaretine doğru geri dönerken ivme kazanmak için mücadele etti.

ADA şu anda 1,30 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalırken, satış baskısı artıyor ve daha düşük bir yükseliş olasılığını artırıyor. Kısa vadeli göstergeler düşüş eğiliminde olup, 1,20 $ işaretine düşme ihtimalini gösterirken, orta vadeli analiz yükseliş eğilimini sürdürüyor ve 1,20 $’ın altında daha fazla aşağı hareketin olası olmadığını düşündürüyor.

(Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz.)