Cartesi (CTSI) coin nedir, yorum

tarafından
74
Cartesi (CTSI) coin nedir, yorum

Cartesi (CTSI) Nedir

Ölçeklenebilir, hızlı ve merkezsiz uygulamalar geliştirilmesine olanak sağlayan bir ikinci katman platformdur. Cartesi DApps (Merkezsiz uygulamalar) için hem blockchain içinde hemde hem de ağ dışından verilerin birlikte kullanılmasına olanak sağlayan bir altyapı sunar.

Proje, merkesizlikten ödün vermeden karmaşık ve yoğun hesaplamaların blok zincirinin dışında bir Linux ortamında çalışmasını sağlar. Cartesi, dApp’leri önemli ölçüde daha güçlü, uygun maliyetli, geliştirilmesi daha kolay ve taşınabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Projenin temel hedefi; merkezi olmayan uygulamaların geliştiricilerine ve kullanıcılarına genel ölçeklenebilirlik ve kolaylık getirmektedir.

Geliştiriciler, Cartesi altyapısında bir sınırlama olmaksızın ve en sevdikleri araçlara erişerek tanıdık bir ortamda çalışabilirler. dApps verileri, katman 1 blok zinciriyle sürekli iletişim kurmak zorunda kalmadan, bir Proof-of-Stake konsensüs algoritması tarafından yönetilen Cartesi Yan Zincirinde geçici olarak saklayabilir. bu da uygulamalar için ciddi hız ve ölçeklenebilirlik avantajı sağlamaktadır.

Cartesi’nin ERC-20 tokenı olan CTSI‘nin toplam arzı 1,000,000,000 CTSI‘dır.
Uygulamalardan yan zinciri kullananlar geçici veri depolama için CTSI ile ödeme yapar. Yan zincirlerdeki bu doğrulamalar ise Proof-of-Stake altyapısında yapıldığı için, doğrulamaları yapıp blok ödülü kazanmak isteyenler ellerinde CTSI token tutmaktadır.

Cartesi (CTSI) Yorum

Cartesi Coin Bugünlerde hareketli günler geçiriyor. Sizlerde yorumlarınızı ve analizlerinizi alt bölümdeki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

CTSI (Cartesi) COİNİ FARKI NEDİR?

Cartesi’ye rekabet avantajı sağlayan şey, geliştiricilerin akıllı sözleşmelerini ve DApp’leri doğrudan ana akım yazılım bileşenleri ve Linux işletim sistemi kaynakları ile kodlamasına izin vermesidir. Bu, mevcut DApp geliştiricilerinin üretkenliği ve blok zinciri olmayan geliştiricilerin benimsenmesi için bir dönüm noktasıdır. Bu, blok zincirlerinin ve uygulamalarının geleceği için gerekli bir adımdır. Ek olarak, önemli noktalar şunları içerir:

İşlem ölçeklendirme: Ethereum’a göre 20 kat + TPS artışı

Hesaplamalı ölçeklendirme: Ethereum’dan saniyede milyon kat daha fazla hesaplama adımı. Blok zinciri tarafından sunulan aynı güvenlik garantileriyle, zincir dışı devasa miktarda veri üzerinde yoğun hesaplamalar çalıştırın;

Programlanabilirlik: Akıllı sözleşme mantığı Linux altında çalışır ve Linux için kullanılabilen binlerce açık kaynaklı yazılım bileşeni seçeneğiyle kodlanmıştır;

Veri kullanılabilirliği ölçeklendirme: Noether kullanarak veri kullanılabilirliği üzerindeki blok zinciri ücretlerini büyük ölçüde azaltın. Noether, Cartesi’nin büyük dosyaların geçici veri depolamasına ve DApp’ler için yüksek verimli mesajlaşmaya izin veren yan zinciridir.

Benimseme Kolaylığı: Geliştiriciler, yapay sınırlamalar olmaksızın ve tüm favori araçlarına erişimle tanıdık bir ortamda çalışabilirler;

Taşınabilirlik: Cartesi, DApp’leri akıllı sözleşmeleri destekleyen en önemli genel blok zincirlerinde taşınabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır;

Gizlilik: DApp durumları, uygulama katılımcıları arasında gizli tutulabilir.

CTSI’ye Genel Bakış ve Kullanım Durumları

  • CTSI, Noether için bir kripto yakıtı olarak çalışan bir yardımcı program belirtecidir.
  • Staker’lar tokenlerini stake ederek ve ağa katılarak CTSI ödülleri alırlar.
  • Düğüm koşucuları, bir PoS sistemine göre rastgele seçilir ve bir sonraki bloğu oluşturma hakkını kazanır.
  • Ağ kullanıcıları, yan zincire veri eklemek için CTSI ücretleri öder.
  • CTSI ayrıca DApp’ler için doğrulanabilir ve uygulanabilir hesaplamanın yürütülmesini Descartes düğümlerini çalıştıran varlıklara dış kaynak olarak kullanacak.