Cudos coin nedir? Yorum ve Fiyatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cudos coin nedir? 2021 başlarında coinmarketcap ve benzeri platformlarda listelenerek giderek bu coine güven artırmıştır. Son günlerde kripto para evreninde yaşanan olumsuz havaya rağmen, grafiklerindeki hareketlilik  sürmektedir. Bu sebeple coin yatırımcılarının takibini kazanmıştır.

Cudos coin nedir? CUDOS, merkezi olmayan (De-Fi) sürdürülebilir ve bağlantılı bir dünyaya güç sağlamak için dünyadaki mevcut bilgi işlemi kullanarak Bulut ve Blok Zinciri arasındaki boşluğu kapatmaktadır. Dünyadaki bilgi işlem kaynaklarının daha verimli çalışması için hayata geçirilmiştir.

İçindekiler

Cudos Fiyatı;

 

Cudos coin nedir?

CUDOS, blok zincirlere Turing eksiksiz bilgi işlem ve harici veri sağlayan çok zincirli bir katman 2 çözümüdür. Blok zincirleri değişmez olduklarından, bu, yapabilecekleri şeylerde genellikle çok sınırlı oldukları anlamına gelmektedir. Bu, kullanımlarını çok kısıtlar ve başka bir çözüm olmadan DeFi gibi kullanım alanlarını yok etmektedir. Ayrıca CUDOS, blok zincirlerinin dış verileri, API’leri ve hesaplamayı tüketmesini sağlamak için blok zinciri dünyası ile dış dünya arasında bir köprü sağlamaktadır.

Cudos çalışma prensibi

Katman 1 ağında yazılan akıllı sözleşmeler, işin zincir dışı olarak hesaplanmasını talep etmek veya harici verilere erişmek için aynı katman 1 ağında dağıtılan CUDOS akıllı sözleşmesini çağırabilir. Zincir dışı hesaplama, uygun olabilmek için 2.000.000 CUDOS’u stake etmesi gereken CUDOS doğrulayıcı düğümlerinde yapılır. Bu düğümler, bir hesaplama işi için yeni bir istek oluşturulduğunda görmek için CUDOS akıllı sözleşmesindeki olayları sürekli olarak dinler. Bu istek üç ana bileşen içerir:

  • Bir hedef tanımlayıcı
  • Bir uygulama karma tanımlayıcısı
  • Bu iş yükü için gereken tüm girdiler

Hedef tanımlayıcı, bir işi ne zaman çalıştırmaları gerektiğine karar vermek için CUDOS düğümleri tarafından kullanılan bazı veri parçalarını ifade eder. Bu, her bir düğümü ayrı ayrı tanımlayan bir karma kümesi veya düğümlerin işi yürütmeleri gerekip gerekmediğine karar vermek için kullandıkları bazı benzersiz tanımlayıcılar olabilir.

Uygulama karması, CUDOS düğümlerinin hangi kodu çalıştırması gerektiğine karar vermek için kullanılır. Bu karma, CUDOS dapp pazarındaki mevcut bir uygulamaya atıfta bulunabilir veya istekte bulunan tarafından yazılan bazı kodların daha önce yüklendiği harici bir depolama adresine işaret edebilir. Son olarak, CUDOS sözleşmesine yapılan istek, düğümlerde çalışacak kod veya uygulama tarafından kullanılacak girdilerin bir listesini de içerebilir. Bu girdiler, yalnızca kısa sayılar veya karakterlerse doğrudan istekte iletilebilir, ancak genellikle giriş verilerinin önceden yüklendiği bir harici depolama çözümüne işaret eden adresler olacaktır.

Bir düğüm bir olayı duyduğunda ve işi çalıştırması gerektiğine karar verdiğinde, bu onun WebAssembly yürütücü bölümünü tetikler. Blok zincirini dinlemenin zaten zincir dışı bir işlem olduğunu unutmayın, bu nedenle bu işlem artık blok zincirinin sınırlamaları ile kısıtlanmaz. Yürütme başladığında, düğüm geçirilen girdileri alır ve işlem iş yükünü çalıştırmak için ilgili API isteklerini pazar yerine ve uygulamaya gönderir.

Her CUDOS doğrulayıcı düğümünde sonuç elde edildikten sonra, katman 1 blok zincirindeki orijinal talep eden akıllı sözleşmeye benzersiz bir sonuç döndürmek için bir fikir birliği kontrolü gerekebilir. Bu benzersiz sonuca (veya sonucu depolayan adres) karar verildikten ve CUDOS akıllı sözleşmesine gönderildikten sonra, orijinal akıllı sözleşme onu getirebilir.

Cudos Coin Yorum

Son günlerde kripto para evreninde yaşanan olumsuz havaya rağmen, grafiklerindeki hareketlilik  sürmektedir. Bu sebeple coin yatırımcılarının takibini kazanmıştır. Token, etherium ağı üzerinde bulunmaktadır. ETH ağı üzerinde bulunan coinler için prensip hemen hemen aynıdır. Cüzdan sahibi olmak, swap borsasına tanımlamak ve tokeni takas etmek diyebiliriz. Bu bilinen ve sıklıkla uygulanan yöntem ile Cudos satın alınabilmektedir. Sizlerde yorum ve görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

 

Sözleşme adresi;

0x817bbDbC3e8A1204f3691d14bB44992841e3dB35

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cudos coin nedir? Yorum ve Fiyatı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!