Elon Musk, Çocuğu İçin Dogecoin Satın Alıdı, DOGE% 20 Arttı

tarafından
27
Elon Musk, Çocuğu İçin Dogecoin Satın Alıdı, DOGE% 20 Arttı

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su, kripto para birimi alanında biraz komik yorumları ve Doge coin tokenine verdiği destekle tanınıyor. Altcoin hakkındaki en son gönderisinde, yeni doğan çocuğuna bir bir miktar satın doge coin aldığını iddia etti.

  • Dünyanın en zengin adamı, Dogecoin ile ilgili en son girişimini duyurmak için onu Twitter’a götürdü . Bu sefer, doğrudan, yeni yürümeye başlayan oğlunun resmi adı olan X Æ A-Xii için popüler Shiba Inu’dan esinlenen madeni paradan jeton satın aldığını söyledi.
  • Musk ve ortağı müzisyen Grimes , geçtiğimiz günlerde çocuklarının kısaca “Küçük X” olarak adlandırılacağını açıkladı.
  • Şimdi, yine de, babasının satın almasının ardından DOGE’un en genç avcısı olabilir. 
  • Geçmişte Musk’ın Dogecoin ile olan anlaşmaları , varlığın fiyatı üzerinde anında etkilere sahipti. Bugün de durum böyleydi. CEO Twitter’da yayınladığı sırada, DOGE 0,068 dolardan işlem görüyordu. Sonraki dakikalarda, altcoin% 20 artarak günlük en yüksek seviyesi olan 0,082 dolara yükseldi.
  • DOGE’nin yanı sıra Musk’ın son zamanlarda birincil kripto para birimi olan Bitcoin’i önemli ölçüde daha fazla desteklediğini belirtmek gerekir. Öncelikle sekiz yıl önce hiç satın almadığı için pişman oldu ve ardından işlettiği elektrikli araç şirketi Tesla’nın Ocak 2021’de 1.5 milyar dolarlık BTC ayırdığı haberi geldi .