Frax Share (Fxs) Coin nedir, Yorum

tarafından
41
Frax Share (Fxs) Coin nedir, Yorum

Frax Share (Fxs) Coin Değeri (Fiyat)

[mcrypto id=”1523″]

Frax Share (Fxs) Coin nedir

Frax Protokolü, ilk kesirli algoritmik stabilcoin sistemidir. Frax açık kaynaklı, izinsiz ve tamamen zincir üzerindedir şu anda Ethereum’da uygulanmaktadır (gelecekte olası çapraz zincir uygulamalarıyla). Frax protokolünün nihai amacı, BTC gibi sabit arzlı dijital varlıklar yerine yüksek oranda ölçeklenebilir, merkezi olmayan, algoritmik para sağlamaktır. Protokol aşağıdaki kavramları içerir:

Fraksiyonel-Algoritmik – Frax, tedarikinin bazı kısımları teminat ve tedarik algoritmasının bazı kısımları ile desteklenen benzersiz bir stabilcoin’dir. Teminatlı ve algoritmik oran, piyasanın FRAX stabilcoin fiyatlandırmasına bağlıdır. FRAX 1 $ ‘ın üzerinde işlem yapıyorsa, protokol teminat oranını düşürür. FRAX 1 doların altında işlem yapıyorsa, protokol teminat oranını artırır.

Merkezi olmayan ve Yönetim açısından en aza indirilmiş – Topluluk tarafından yönetilir ve etkin bir yönetim içermeyen, oldukça özerk, algoritmik bir yaklaşımı vurgular.

Tamamen zincir üzerindeki oracle’lar – Frax v1, Uniswap (ETH, USDT, USDC zaman ağırlıklı ortalama fiyatlar) ve Chainlink (USD fiyatı) oracle’larını kullanır.

İki Jeton – FRAX, 1 $ / jeton civarında sıkı bir bandı hedefleyen stabilcoindir. Frax Shares (FXS); ücretler, senyoraj geliri ve fazla teminat değeri tahakkuk eden yönetişim belirtecidir.

Frax’tan önce, stablecoinler üç farklı kategoriye ayrılıyordu: fiat teminatlı, kripto para birimi ile aşırı teminatlı ve teminatsız algoritmik. Frax, kendisini 4. ve en benzersiz kategoride fraksiyonel-algoritmik olarak sınıflandıran ilk merkezi olmayan stabilcoin türüdür.

Dolaşımda Kaç FRAX ve FXS Coin Vardır?

FRAX stablecoin’in arzı dinamiktir ve fraksiyonel algoritmik para politikası nedeniyle fiyatı 1 $ ‘da tutmak için her zaman değişmektedir. Frax Shares (FXS) tokenlerinin arzı , protokoldeki enflasyon programı olmaksızın 100 milyon token ile sınırlandırılmıştır. FXS belirteci, yeni basılan FRAX, ücretler ve fazla teminatın tüm değerlerini tahakkuk ettiren yönetişim belirtecidir. FXS bir yatırım ve yönetim varlığı iken, FRAX para birimi belirtecidir.

Frax Share (Fxs) Coin Yorum

Frax Protokolü, topluluk odaklı ve benzersiz bir tasarım stabilcoinidir. FXS arzının% 60’ından fazlası, birkaç yıl içinde likidite sağlayıcılarına ve ürün çiftçilerine verilir. Zincir üzerinde yönetişim ile tamamen merkezi olmayan bir protokoldür. Ayrıca, Kasım 2020’de piyasaya sürüldüğü sırada fraksiyonel-algoritmik hibrit tasarımı içeren ilk ve tek stabilcoin.

Frax Protokolünün Kurucuları Kimlerdir?

Frax Protokolü, 2019’da ilk kesirli algoritmik stabilcoin fikrini ortaya atan Amerikalı yazılım geliştiricisi Sam Kazemian’ın buluşudur.

Frax mühendislerinin kurucu ekibinde Travis Moore ve Jason Huan yer alıyor. Sam Kazemian, stabilcoinlerin hızla büyüdüğünü, ancak hiçbirinde algoritmik para politikası ve teminatlandırma karışımı olmadığını fark ettiğinde fikri geliştirdi. Tamamen algoritmik para politikasına sahip projeler başarısız oldu veya önemli bir çekişme olmadan kapandı. Frax, piyasanın kısmen algoritmik ve kısmen teminatlandırılmış bir stablecoin’e olan güvenini ölçmek için bir cevap olarak tasarlandı.

FRAX ve FXS’yi Nereden Satın Alabilirim veya Elde Edebilirim?

Stabilcoin FRAX, Uniswap ve DEXes gibi birçok büyük borsada ve DeFi platformunda mevcuttur. Dünyanın ödede gelen borsası Binance‘de FXS alımı yapmanız mümkündür.