Mina Protocol

Mina Token (Coin) Nedir, Yorum

Mina, arz sınırı olmadan geliştirilmiş enflasyonist bir kripto para birimidir. Token sahipleri, herhangi bir kilitlenme veya bağlanma gerekmeden, enflasyonun orantılı kısmını almak için tokenlerini hisseye yatırabilir veya devredebilir.

Mina nedir?

Mina, kısa ve öz bir blok zincirine sahip ilk kripto para birimi protokolüdür. Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut kripto para birimleri yüzlerce gigabayt veri depolar ve zaman geçtikçe blok zincirleri yalnızca boyut olarak artacaktır. Bununla birlikte Mina ile, kullanım ne kadar büyürse artsın, blockchain her zaman aynı boyutta kalır – yaklaşık 22kb [1] (birkaç tweetin boyutu). Bu, katılımcıların ağı hızla senkronize edip doğrulayabileceği anlamına gelir.

Bu atılım, bir tür kısa ve öz kriptografik kanıt olan zk-SNARK’lar sayesinde mümkün olmuştur. Bir Mina düğümü her yeni blok ürettiğinde, bloğun geçerli olduğunu doğrulayan bir SNARK kanıtı da üretir. Daha sonra tüm düğümler, tüm zincirin aksine küçük ispatı depolayabilir. Blok boyutu hakkında endişelenmenize gerek kalmadan Mina protokolü, ölçeğe göre merkezi olmayan bir blok zinciri sağlar.

Mina protokolünün nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak açıklayan bu kısa videoyu izleyebilirsiniz.

Mina Yorum;

Mina Şuan için borsada listelenmesi bulunmuyor. Yakın zamanda listenmesi bekleneliyor. İddalı bir proje olduğunu söyliyebiliriz. ancak değer olarak herhangi bir yorum yapamayız. sizlerde yorumlarınızı yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram’da takip edin.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments