Patlayanlar: Bu 12 Web3, Göğüs ve Metaverse Coin Roketledi!

tarafından
21
Patlayanlar: Bu 12 Web3, Göğüs ve Metaverse Coin Roketledi!

Kripto para piyasası, Fed Liderinin son yorumlarının akabinde öbür bir dalgalı süreç günü yaşadı. Fakat BTC 20.000 doların üzerinde kalmayı başardı. Birçok altcoin de kimi karlar elde ederken, metaverse, göğüs ve web3 coin projeleri de kayda paha yükselişler yaşadı. İşte detaylar…

4 metaverse coin yükseldi

Öncelikle metaverse alanına bakarsak, Render (RNDR) yüzde 33.3’lük bir yükseliş ile öne çıkıyor. Akabinde gelen Monavale (MONA) yüzde 25.5, Atari (ATRI) yüzde 17.1 kıymet kazandı. Son olarak My Neighbor Alice (ALICE) yüzde 16.3 oranında yükseliş yaşadı. My Neighbor Alice, 30 Haziran’da başlayacak olan My Neighbor Alice Alpha Dönem 1’in duyurusunu yaptı. Yorumcoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ALICE, Chromia üzerine inşa edilmiş, çiftçilik temalı bir play-to-earn (oyna-kazan) oyunudur.

4 göğüs coin arttı

Meme coin’ler ortasında en önemli yükseliş yaşayan, Hachiko (HACHIKO) oldu. HACHIKO, yüzde 75.2 oranında paha kazandı. Bu sırada coin, son 24 saatte BNB Chain üzerinde en çok alım satımı yapılan göğüs coin oldu. Hatta, 24 saatlik süreç hacmi olan 5.49 milyon dolar ile başkalarını önemli bir halde geride bıraktı. Bu bahse yönelik grafiği aşağıdaki tweet’te görebilirsiniz:

Öte yandan Shiba Inu Mother (SHIBM) yüzde 34.7 arttı. Shiavax (SHIBX) yüzde 29.1 yükselirken Kitty Coin (KITTY) yüzde 22.6 arttı.

4 web3 coin sıçradı

Son olarak 4 web3 coin’in kıymeti, son 24 saatte kayda paha bir halde arttı. En çok artış yaşayan coin, yüzde 22.67 ile Big Veri Protocol (BDP) oldu. Akabinde yüzde 19.67 ile Litentry (LIT) geldi. Litentry, son vakitlerde kullanıcılarına bir NFT ikramı vermesiyle dikkat çekiyor. Kullanıcıların tek yapması gereken, kimliklerini “MyCryptoProfile” ile toplamak ve Spirit NFT’lerini PhalaWorld’de fiyatsız olarak mint etmek. Son olarak Automata (ATA) yüzde 13.99 yükselirken API3 (API3), yüzde 11.64 arttı.

Piyasada son durum nedir?

Bu sırada, geçen hafta sonu, varlık 18 ayın en düşük düzeyi olan 17.500 dolara düştüğü için fiyat hareketleri açısından BTC’nin en kötülerinden biriydi. Bu, on günden daha kısa bir müddette kıymetinin neredeyse yüzde 50’sini kaybettikten sonra geldi. Fakat boğalar bu noktada hızlandı. Daha fazla düşüşe müsaade vermedi. Tam aykırısı, varlığı üste ittiler. Bitcoin Pazartesi günü 20.000 doların üzerinde süreç gördü.

Hatta 21.500 doların kuzeyine yükseldi fakat bu noktada başarısız oldu. Yaklaşık 1.000 dolar kadar geri çekildi. Akabinde Fed Başkanı’nın ABD Kongresi’ne yaptığı ve Powell’ın merkez bankasının enflasyonla çaba etmek için faiz oranlarını yükseltmeye devam edeceğini söylediği yorumları geldi.