SEC onaylı Blockchain ticaret platformu INX, 125 milyon dolarlık token’nin halka arzını tamamladı

tarafından
43
SEC onaylı Blockchain ticaret platformu INX, 125 milyon dolarlık token’nin halka arzını tamamladı

INX Limited, ilk halka arz yoluyla ilk Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu onaylı token satış etkinliğini tamamladı.

Şirket tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre , blockchain ticaret platformu hem perakende hem de nitelikli kurumsal aktörler olan 7.200’den fazla yatırımcıdan 85 milyon dolar brüt gelir elde etti.

SEC’e kayıtlı INX, token halka arzını Nisan ayının sonundan önce tamamlamayı düşünüyordu . Şirket daha önce token halka arzını sonuçlandırmak için ilk tarih olarak 2020’nin sonunu belirlemişti

Cebelitarık merkezli şirketin, bir önceki özel turdan 7.5 milyon dolar ve Toronto Borsası’ndaki özel plasman özsermayesinde 39.6 milyon Kanada doları (yaklaşık 32.2 milyon dolar) ile birlikte, 125 milyon dolar topladığı bildirildi.

Duyuruya göre , Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve USD Coin (USDC) kaynaklı kripto ödemeleri , toplanan miktarın yarısından fazlasını oluşturdu. INX, kripto para birimi ödemeleri yoluyla alınan yatırım tutarlarının ABD dolarına dönüştürüldüğünü söyledi.

Token halka arzından elde edilen 125 milyon dolar, şirketin kripto ve güvenlik jetonları için tamamen düzenlenmiş ticaret platformunun oluşturulmasını finanse etmek için kullanılacak. Planlanan blok zinciri tabanlı hizmet, müşteri firmalarına tokenize edilmiş menkul kıymetler ihraç etme ve satma fırsatı da sağlayacak.