Sıradaki LUNA Denen Bu 2 Altcoin, Yeni Planları Duyurdu!

tarafından
37
Sıradaki LUNA Denen Bu 2 Altcoin, Yeni Planları Duyurdu!

Tron ekosistemi, geçen hafta USDD stablecoin’in 1 dolarlık sabit pahasını kaybettiğinde büyük bir darbe aldı. Bununla birlikte, kripto kredi platformu Celsius, Pazartesi günü yeninden yapılandırmaya odaklanmak için Twitter ve Reddit hesaplarını “duraklattığını” söyledi. LUNA ve UST’den sonra stablecoin’ler ve kredi platformları güç vakitlerden geçerken, kurucuları bunları planlıyor…

USDD yeni LUNA mı? Tron rezervlerini genişletiyor

Pazar günü, 0.95 doları geri kazanmadan evvel stablecoin USDD fiyatı 0.93 dolarlık yeni taban gördü. Daha da kıymetlisi, USDD son bir haftada yaklaşık 19 milyon dolarlık piyasa kıymeti kaybetti. 13 Haziran’da 715 milyon dolardan şu anda 696 milyon dolara düştü. Bu esnada, LUNA-UST üzere fiyat sabitliğini kaybetmeye başladı.

USDD fiyat istikrarını sağlamak için TRON’un planları

USDD’nin dolar sabitliğini kaybetmesi akabinde, Tron DAO yakın vakitte Blockchain’i desteklemek için rezervlerini artırmıştı. Geçen hafta TRON DAO, USDC arzını 300 milyon artırdı. Şu anda USDD’yi destekleyen toplam teminat bedeli, 14.040 BTC ve USDC’de 1.08 milyar dolar dahil olmak üzere 2.34 milyar dolar. Artık Tron takımı, USDD’nin istikrarının çoklu ana kripto para ünitelerinin çok teminatlandırılmasıyla sağlandığını belirtiyor.

Yorumcoin.com olarak aktardığımız üzere Tron, fiyat istikrarını sağlamak için bugün 10 milyon USDD satın aldığını duyurdu.

Celsius (CEL), toplumsal medya hesaplarını durdurdu, para çekme süreçleri ne vakit devam edecek?

Kripto kredi platformu Celsius Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter ve Reddit hesaplarını “duraklattığını” açıkladı. Bir blog yazısında, para çekme süreçlerine ne vakit devam edebileceği konusunda düzenleyiciler ve yetkililerle açık diyalog içinde olduğunu söyledi. Bu cephede, “süreç vakit alacak” dedi.

Yatırımcılar, LUNA gibisi bir olaydan endişeli

Celsius’un son duyurusunun sözüne dayanarak, platformdan para çekme süreçlerinin süresiz olarak askıya alınması mümkün. Raporlar, firmanın tekrar yapılandırma avukatları tuttuğunu bildiriyor. Ayrıyeten Citigroup’u tekrar yapılandırma konusunda mali danışman atadığını gösteriyor.

Yeniden yapılandırma, ekseriyetle firmaların borçlularını iflas etmeden geri ödemenin yolunu bulmak için attığı birinci adımdır. Celsius’un birkaç yüksek kaldıraçlı kredisi bulunuyor. Bu nedenle Celsius’un müşterilerinin bu süreçte akıbeti şimdi makul değil.

Bu esnada, Lido Staked Ethereum (stETH) fiyatlarında düşüşteydi. Bu nedenle, LUNA çöküşünden etkilenen kripto kredi platformlarına bir darbe daha vurdu. Artık takviye için büyük hissedarlar devreye giriyor.

LUNA krizini engellemek için büyük hissedarlar devreye giriyor

Celsius’un ana hissedarı olduğunu argüman eden Bnk To The Future, Celsius için bir kurtarma planını desteklediğini söyledi. CEO Simon Dixon, yayınladığı blog yazısında, Celsius için bir kurtarma planı hazırlamayı teklif etti. Firma, Celsius fiyaskosuna maruz kalan 1000’den fazla müşteriye sahip olduğunu söylüyor. Celsius’un iflas etmesi durumunda Dixon’ın ferdî maliyesinde bir darbe görebileceğini tez ediyor.