1. Haberler
  2. Altcoin
  3. Sunflower Farmers (SFF Coin) Nedir? Yorum ve Geleceği

Sunflower Farmers (SFF Coin) Nedir? Yorum ve Geleceği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sunflower Farmers (SFF Coin) Nedir?

2021 yılında özellikle oyna kazan tarzına sahip oyunlar yoğunluk kazandı. Yıl sonuna yaklaşırken Sunflower Farmers projesi de bu oyun projelerinden birisi olmayı başardı. Kullanıcılarına yatırım imkanı sunarken oyun içine de dahil eden Sunflower Farmers nedir sizin için yeni yılın ilk günlerinde hazırladık.

Sunflower Farmers projesi kripto para piyasası içinde geliştirilen bir oyna kazan oyunudur. Polygon altyapısına sahip olması da projenin güven kazanmasına imkan sunuyor. Ayrıca kullanıcılar bu platforma giriş yaparken MATIC Coin kullanıyorlar.

Sunduğu farklılıklar ile birlikte diğer projelerle de benzer yanları yok değil. Özellikle farming yapılması da oldukça tanıdık bir faaliyet. Kullanıcılar da bu geliştirilen platform üzerinden yaptıkları tarımsal faaliyetler sayesinde SFF Coin sahibi oluyor. Peki SFF Coin nedir buna da değinelim.

SFF Coin oluşturulan projenin yerel token birimini ifade ediyor. Dolayısıyla oyuncular platform içindeki faaliyetlerini bu token sayesinde ilerletiyor. Ayrıca tarımsal faaliyetin kazancı olarak da SFF Coin kazanıyorlar.

Oyuncular oyuna başlamadan önce sahip oldukları MATIC Coin birimini SFF Coin değerine dönüştürüyor. Ayrıca edinilen token birimleri oyuncunun isteğine göre MATIC Coin’e dönüştürülüyor. Ardından Metamask cüzdana kullanıcıların kazandığı kripto para birimleri yükleniyor.

Oyun kurucuları projenin değerinin korunması için halving işlemini geliştirmişlerdir. Halving işlemi ise dolaşımdaki toplam SFF Coin miktarına bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Bu işlem sonrasında oyun içindeki ürünlerin kazandırdığı coin değeri oransal olarak düşüyor.

Pek çoğumuz zamanında oynanan Farmville oyununu hatırlıyoruzdur. Bilmeyenler için ise bu oyun sosyal medya hesabınız üzerinden sahip olduğunuz toprak alanı üzerinde yaptığınız tarım faaliyetlerini içeriyor. Sebze ve meyveler ekip dikerken, çiftlikteki hayvanlardan da farklı gıdalar ediniliyor. Bu proje de ilham kaynağını yıllar önce oynanan bu oyundan alıyor.

Sunflower Farmers adından da anlaşılacağı üzere tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü bir çevrimiçi oyun alternatifi sunuyor. Biraz önce bahsettiğimiz gibi benzer bir oyundan kaynağını alan bu proje platform içerisinde kullanıcılarına tarım yapma ve bu tarımdan kazanç elde etme olanağı sunuyor. Gelin sizlerle bu oyuna nasıl başlanıyor inceleyelim.

Sunflower Farmers Nasıl Oynanır?

Öncelikle Polygon platformunda bir Metamask cüzdanına sahip olmanız ve MATIC Coin değerine sahip olmanız gerekiyor. Ardından sahip olduğunuz MATIC değerini oyunun da yerel token birimi olan SFF Coin’e dönüştürüyorsunuz. Oyuna başlamak için minimum 0.1 MATIC Coin’e sahip olmanız gerekiyor.

İlk aşama tamamlandıktan sonra internet sayfasına girip “play” butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından site karşınıza üç farklı bağış seçeneği sunuyor. Bu kısımda oyun öncesi bir seçeneği seçerek 0.1 MATIC değerinde bağış yapmanız gerekiyor.

Bağış aşaması geçtikten sonra belirlenen miktarda MATIC Coin SFF Coin’e çevriliyor. Şayet hiç SFF değeriniz olmasa bile oyun size üç yetişkin ay çiçeği sunuyor. Bu sayede oyuna başlanıyor. Siz de bu ayçiçeklerini hasat ediyor ve oyuna başlıyorsunuz. Bu kısımdan sonra ekim ve hasat işlemleri de bireysel olarak yönetmeniz gerekiyor.

Oyunda herhangi bir ürünü ekmek veya hasat etmek için işlem yapıldığında ekranda yirmi beş dakikalık bir kronometre geriye saymaya başlıyor. Bu dakika sona ermeden yapılan her işlemin kaydedilmesi gerekiyor. Oyun içinde yapılan işlemlerin kaydedilmesinde MATIC kullanılıyor. Kaydedilmeyen her işlem sayaçtaki süre dolduğunda sayfanın yenilenmesi ile yok oluyor.

Yapılan bu işlemler blockchain ağı üzerine kaydediliyor. Kayıt işlemi için de ayrıca gas fee ücreti ödenmesi gerekiyor. Ödenen bu ücret de oldukça değişken bir sistematiğe sahip. O anda yapılan işlem yoğunluğuna göre bu ücret artabiliyorken aksi de mümkün. Yani oyun içinde MATIC Coin aracılığı ile belli aralıklarla ödeme yapılmaktadır.

Oyun içinde ekilebilecek farklı ürünler bulunuyor. Bu ürünler farklı dakikalarda yetişirken kazançları da farklı oluyor. Ay çiçeği, balkabağı, turp gibi sebzeler yer alıyor. Ancak bu sebzelerin ekilmesi için belirli bir seviyeye ulaşılması gerekiyor. Oyun içinde seviye atladıkça ekilecek sebze alternatifi artarken; ayrı tarım alanları da sunuluyor.

Bağış Yapılan Projeler
The Water Project; Sunulan bu bağış seçeneğini tercih ettiğinizde su kaynağı açısından sıkıntı çeken bölgelere destek vermiş oluyorsunuz. Yani yaptığınız bu bağış su kaynaklarının sağlanması hakkında projeler geliştirilen kurumlara iletiliyor.
Heifer; Afrika ve Güney Amerika’da yer alan ülkeleri kapsayan bir bağış projesi. Bu projeyi seçerek bağış yaptığınızda bu bölgelerde yapılacak tarım faaliyetlerini desteklemiş oluyorsunuz. Dolayısıyla düşük gelirli ülke ve bölgelerde istihdamın sağlanması ve refahın artırılması gibi amaçlara hizmet ediliyor.
Cool Earth; Küresel çapta yaşanan iklim değişikliklerini önemseyen ve bu alanda çalışmalar yapılan bir çevre koruma projesidir. Temiz bir çevre, hijyenik su kaynakları ve ferah bir havaya sahip olunması için farklı çalışmalar yürütülüyor.
Seçtiğiniz projeye bağış yaparak küresel çapta yapılan bu projelere de katkı sağlamış oluyorsunuz. Bu açıdan Sunflower Farmers projesi oldukça duyarlı bir token projesi olarak da anılmaya başlıyor.

Sunflower Farmer Avantajları Neler?
Her kripto projesi farklı avantajlar ile piyasada yerini alıyor. Sunflower Farmers da sahip olduğu özellikleri ile kısa zamanda geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlamıştır.

Oyuna başlama maliyeti oldukça düşük tutuluyor. Dolayısıyla bu da kullanıcıları rahatlatırken yatırımlarını güçlendirmeleri için bir fırsat sunuyor.
Polygon altyapısında olması işlemlerin hızlı bir şekilde yapılmasına imkan sunuyor. Böylelikle yapılan yatırımlar zaman kaybetmeden kullanıcıya kazandırıyor.
Şu anda 1 SFF Coin 5 MATIC değerine tekabül ediyor. Bu da projeyi değerli bir konuma getiriyor.
Elinizde herhangi bir SFF Coin değeri olması şartı aranmıyor. Oyun başlangıcında verilen ayçiçekleri bu token birimini sunuyor. Ayrıca yapılan hasat sayesinde de kullanıcılara bu tokenı oluşturmak için gereken imkan veriliyor.
SFF Coin Dezavantajları Nelerdir?
Geliştirilen her projede olduğu gibi Sunflower Farmers projesi de bazı riskleri ve dezavantajları bünyesinde barındırıyor. Dolayısıyla bu token projesine yatırım yapmadan önce artı ve eksi yönlerin incelenmesi gerekiyor.

Yeni bir proje olmasına rağmen yüksek geliri vadeden bir proje olması akıllarda soru işareti bırakıyor. Ancak buna karşın sahip olduğu risk de oldukça yüksek durumda.
Yapılan her işlemin kaydedilmesi için yalnızca yirmi beş dakikalık bir sürenin verilmesi kullanıcılar açısından verimli bir ortam oluşturmayabilir.
Oyunda yapılan işlemlerin kaydedilmesi için de ayrıca verilen gas fee ücreti yatırımcıları engelleyen bir unsur oluyor.
Oyun İçi Craft
Geliştirilen oyun projesi farklı avantajları ile de kullanıcılarına kazanç kapısı aralıyor. Oyun içinde sunulan bir özellik ise bu kazancı destekliyor. Oyuncular geliştirdikleri zanaat yetenekleri ile becerilerini geliştirirken kazançları da daha karlı bir hal alıyor.

Sunflower Farmers oyunu kullanıcıları için farklı kazanç yollarını da bulmayı ihmal etmemiş. Bu sayede oyuncular yaptıkları tarım faaliyetlerini craftlar sayesinde daha da kazançlı bir hale getiriyor. Oyun içinde farklı görevleri üstlenen karakterler bu görevleri yerine getiriyor. Dolayısıyla kullanıcı için ayrıca bir yatırım şekli oluşturulmuş oluyor.

Oyun içinde kullanıcılar 1 SFF Coin değeri kullanarak balta elde ediyor.
Ardından oduncu balta ile ağaçları keserek odun elde ediyor. Bu elde edilen odun miktarı ve 2 adet SFF Coin kullanılarak bir kazma elde ediliyor.
Elde edilen kazma ile taşlardan parçalar elde ediliyor. Bu taş parçaları ve balta birleştiriliyor.
Yapılan bu ardışık işlemlerin sonucunda kullanıcılar kendilerine ait bir NFT değerlerine sahip oluyorlar.
Edinilen NFT değerleri isteğe göre saklanabiliyor. Ayrıca bu NFT birimleri isteğe göre Opensea gibi platformlar üzerinden de satışa sunulabiliyor.
Bu araçların yanında kullanıcılar oyun içinde edindikleri tavuk da bir NFT sağlayıcısıdır. Tavuğun yumurtaları her seferinde daha değerli bir hale geliyor. Altın yumurtası ise NFT birimi sahibi olmanız için alternatif bir yöntem.

SFF Coin Yorum ve Geleceği

Sunflower Farmers projesi 2021 yılının son günlerinde piyasada yerini almıştır. Dolayısıyla çok yeni bir token projesi olarak merak uyandırmayı başarıyor.

Piyasadaki toplam coin arzı bir milyonu aşmış durumdadır. Oluşan arza karşılık olarak bu token birimi kurucu ekip tarafından üç kez halving işlemi uygulanmıştır. Bu durum da bizlere kısa zaman içinde bu token projesinin ne denli bir rağbete uğradığını gösteriyor.

Projenin düşük bütçelerle başlanmasına imkan sunması ve başlangıçta yüksek getiri sağlaması projenin dikkat çeken unsurları olmuştur. Ancak yerel token birimi olan SFF Coin biriminin son günlerde değer kaybına uğraması kafaları karıştırmaya yetti.

Her token projesinde olduğu gibi bu proje de %100 gelir garantisine sahip bir proje değil. Dolayısıyla yatırımcıların detaylı inceleme yapmadan yatırımlarını hayata geçirmesi tavsiye edilmiyor.

Polygon altyapısına sahip olması ise projeye destek veren bir faktördür. Bu altyapıya sahip olması platform içerisinde yapılan işlemlerin hızla tamamlanmasını sağlıyor. Ayrıca düşük maliyetler ve ücretler de kullanıcılara yatırım için fırsat sunuyor.

Projenin ilerleyen sürecinde daha gelişmiş bir ekim ve hasat alternatifleri de planlanıyor. Bu sayede kullanıcılar yatırımlarını daha fazla kar getiren ürünlerden yana yapabilecekler. Ayrıca mutfak bölümü de platform içerisinde olması muhtemel bir özellik olarak biliniyor. Böylelikle kullanıcılar ürünlerini bir tüketim maddesine dönüştürme imkanı bulacaklar.

2021 yılının son armağanı olan Sunflower Farmers 2022 yılı içinde popüler olmaya başladı bile! Özellikle hızlı kazanç sağlaması nedeniyle tercih edilen SFF Coin MATIC iş birliği ile ilerleyen süreçte nasıl bir seviyede yer alacak birlikte göreceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sunflower Farmers (SFF Coin) Nedir? Yorum ve Geleceği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 6 Ocak 2022, 06:09

    Great content! Keep up the good work!

    Cevapla
Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!