1. Haberler
  2. Bitcoin (BTC)
  3. Ünlü CEO: Ayı Piyasasında Kripto Para Yatırımı Bu türlü Yapılır!

Ünlü CEO: Ayı Piyasasında Kripto Para Yatırımı Bu türlü Yapılır!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kripto finansal danışmanlık firmasının CEO’su, ayı piyasasının kendini dışlanmış hisseden yatırımcılar için bir satın alma fırsatı olduğunu söylüyor. Ünlü CEO, kripto para yatırımı için 3 kuralı paylaşıyor.

“Mevcut durum, kripto para konusunda geride kalanlar için bir fırsat”

Son piyasa düşüşü, kripto yatırımcıları ortasında çok fazla endişe, belirsizlik ve kuşkuya neden oldu. Birçoğu, yüksek enflasyon ortamında kriptonun bir korunma fonksiyonu göreceğini düşünüyordu. Lakin, hükümet düzenlemeleri yaklaşıyor. Ayrıyeten, teknoloji payları bir düzeltmede. Münasebetiyle bu ortamda, kripto para hyp’ı soğumuş üzere görünüyor.

Onramp, finansal danışmanların müşterilerine kripto hizmetleri sağlamasına yardımcı olan bir fintech şirketi. Onramp’ın CEO’su Eric Ervin, Behind the Markets’ın yakın tarihli bir kısmına katıldı. Eric Ervin, Wisdomtree’nin CIO’su Jeremy Schwartz ve Dijital Varlıklar Yöneticisi Ben Dean ile bu mevzuları konuştu.

Podcast’te yatırımcıların son kripto ayı piyasasından neden korkmamaları gerektiğini tartıştılar. Daha evvel kripto para konusunda geride kaldığını hisseden birçok kişi vardı. Aslında üçü de, mevcut durumun bu şahıslar için bir satın alma fırsatı olduğunu düşünüyor.

Eric Ervin, bu krizde kurallara dayalı bir yatırım tezi geliştirmenin neden prensipli yatırımcılar için asimetrik getirilerle sonuçlanabileceğini açıklıyor. Ayrıyeten, kriptoya yatırım yapmanın üç kuralını paylaşıyor.

Ayı piyasası sorunları ne ve neden bir fırsat?

Ervin, Dean ve Schwartz, bugünün ayı piyasasının aslında daha evvel kripto piyasasına girişte geç kalanlar için kusursuz bir vakit olduğunu düşünüyorlar. Eric Ervin, şunları söylüyor:

Çoğu insan hiç olmadığı kadar olumlu, hatta biraz daha olumlu. Zira bence çiçeklerin bir kısmı gülün dışında. Kriptoya tahsis etmek istediler. Fakat uzun yıllardır içinde olduğumuz bu azgın boğa piyasasında biraz tereddüt ettiler. Bununla birlikte geri gelmeye ve “tamam, işler biraz daha mantıklı” demeye başlıyorlar.

Ayrıca yatırımcıların kripto portföylerini çeşitlendirme muhtaçlığını da tartıştılar. Ervin, yakın tarihin, bir yatırımcının piyasa pahası açısından en büyük on kriptoyu satın alarak, varlıklarını neden çeşitlendiremeyeceğini gösterdiğini belirtiyor. Bunun nedeninin, kriptoda nizamlı olarak meydana gelen ciro olduğunu kaydediyor.

Örneğin, Luna Aralık 2021’de piyasadaki en büyük 10. kripto para ünitesi haline geldi. Lakin, Yorumcoin.com haberlerinden takip ettiğiniz üzere yalnızca beş ay sonra kripto çöktü. Bu bağlamda Ervin, şu açıklamayı yapıyor:

Belirli varlıklardan neredeyse kaçınmak için biraz daha ihtiyatlı bir yaklaşımınız olmalı. Lakin günün sonunda her şeyden kaçınamazsınız. Bu epeyce spekülatif bir varlık sınıfı. Bu yüzden çeşitlendirmeniz gerekiyor.

Ervin’in üç kripto para yatırım kuralı

Ervin ve Schwartz, kriptonun bu ayı piyasası sırasında direncini gösterdiğine inanıyor. Ayrıyeten bunun, yatırımcıların bir sonraki boğa koşusuna hazırlanmaları için güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorlar. Ek olarak yatırımcıların boğa piyasasından evvel olağanüstü sonuçlar için taban hazırlayabileceğini belirtiyorlar.

Bununla birlikte, akıllı bir yatırımcının, değişken bir kripto para piyasasında hislere değil, prensiplere nazaran hareket etmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar. Ervin, yatırımcıların tam da bunu yapmasına yardımcı olmak istiyor. Bu yüzden, kripto para piyasasına yatırım yapmak için üç kuralını paylaşıyor.

1-Portföyünüzün %3’ünden fazlasını kriptoya ayırmayın

Ervin, yatırımcıları portföylerinde çok fazla kripto bulundurmama konusunda uyarıyor. Bunun için toplam portföyünüzün ‘en fazla %3’ünü kriptoya ayırmanızı tavsiye ediyor.

Dean, yatırımcıların başlangıç ​​ekosistemine yatırım yapmaya misal biçimde davranmalarını belirtiyor. Bu biçimde kriptoya yatırım yapmayı düşünmeleri gerektiğini tabir ediyor. Kriptoyu bir risk sermayesi oyunu olarak düşünmeyi tavsiye ediyor. Emsal formda daha standart pay senetlerine yatırım yapmak yerine, mert fikirlere ve belli bir kesimdeki girişimcilere yatırım yapmayı öneriyor.

Schwartz ayrıyeten, başlangıçta bir portföyde kriptoya %1’lik bir tahsisi desteklediğini söylüyor. Fakat piyasalar muazzam bir halde yükselmeye başladığında, çıkarların dışında kaldığını hissetmeye başladığını belirtiyor. Ervin ise, %3 ile kendinizi FOMO hissetmekten alıkoyduğunuzu söylüyor.

2-Daha uzun vadeli bir zihniyetle yatırım yapın

Ervin, birçok yatırımcının sıkıntısının anında kar görme isteği olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, başarıyı pahalandırmak için en az üç yıllık bir vakit dilimi öngörüyor. Bununla birlikte, kripto üzere oynak bir varlığın, rastgele bir vakit diliminde dramatik kar ve kayıplara yol açacağını hatırlatıyor. Bahisle ilgili olarak Ervin, şu açıklamayı yapıyor:

Yatırımınızı makul bir müddet elde tutmayı taahhüt ederek, mantıksız davranmanızı engellersiniz. Zira, piyasadaki bir boğa yahut ayı salınımına dayalı olarak ve çıkar peşinde koşmazsınız. Ek olarak, daha uzun vadeli bir zihniyetle yatırım yapmak gerekir.

Ervin, bu fikrin, yatırımcıları kripto yatırımlarını gerçek bir halde tahlil etmeye teşvik edeceğini belirtiyor. Ayrıyeten, hangi kriptoların uzun vadede getiri sağlama potansiyeline sahip olduğunu ve hangilerinin süreksiz olduğunu belirlemeye yardımcı olacağını kaydediyor.

3-Kriptoya dolar maliyeti ortalamasıyla bakın

Ervin ve Schwartz, alımlarda ‘dolar maliyeti ortalaması’nı tavsiye ediyorlar. Bunun değişken bir piyasaya yatırım yaparken hislerinize hakim olmanın en yeterli yollarından biri olduğunu belirtiyorlar.

Dolar maliyeti ortalaması, uzun bir mühlet boyunca tertipli aralıklarla sabit ölçüde bir varlığın satın alınması manasına geliyor. Bunu, yatırımınızı isteğe bağlı gelirin %3’ü ile sonlandırmakla birleştirmenizi söylüyorlar. Bu biçimde, portföyünüz için temkinli, daha az duygusal ve daha unsurlu bir kripto alımı yapacağınızı vurguluyorlar. Ervin, mevzuyu şu formda açıklıyor:

Hesapları kapat, hesaplara bakma ve sonra geri gel. Bu türlü yaparsan kendine ziyan vereceğini sanmıyorum. Zira bu yalnızca kurallara dayalı bir denklem. Yatırım yaparken yaptığım kusurların birden fazla insan kaynaklıydı. Lakin kurallarım ve sistemim olduğunda ona bağlı kalabiliyorum. Ekseriyetle işler yolunda gidiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ünlü CEO: Ayı Piyasasında Kripto Para Yatırımı Bu türlü Yapılır!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!