Yeşil ışık yaktığını bildirildikten sonra Bitcoin, 31 bin dolara sıçradı..

tarafından
37
Yeşil ışık yaktığını bildirildikten sonra Bitcoin, 31 bin dolara sıçradı..

Bitcoin ( BTC ), yeni veriler mevcut fiyat seviyelerinin önemini pekiştirdiği için Cuma günü 31.000 dolar desteğinden sıçramaya devam etti.

TradingView’den  elde edilen veriler, BTC/USD’nin tekrar tekrar test edildiğini, ancak şimdiye kadar Cuma günü 31.000 doları geçmediğini gösterdi.

Daha sonra, Bank of America’nın Bitcoin vadeli işlem ticaretine devam ettiğini gösteren doğrulanmamış raporların ortaya çıkmasıyla 32.000 $’a yakın bir geç artış girdi.

Piyasa katılımcıları popüler tüccar Michaël van de Poppe ile, kısa vadeli görünüm konusunda karışık görüşler düzenlenen belirterek kaybetmek ve 29.000 $ ve hatta $ 24,000 mantıken sonraki olacak – $ 31,000 Bitcoin için Perşembe günü nihai bir sınır gibiydi.

Diğer tüccar Crypto Ed de o gün kararsız görünüyordu. Haftanın başlarında, Bitcoin’in bir şok toparlanması gerçekleştirebileceğini ve 30.000 dolarlık desteğe meydan okumak için tekrar aşağı doğru dönmeden önce 42.000 dolarlık yüksek aralığına ulaşabileceğini iddia etmişti.

Bir güncellemede, “BTC’nin yeni düşüşler yapması bu sıçramanın devam etmesi fikrini geçersiz kılıyor” diye yazdı. Geleneksel olarak BTC ile ters orantılı olan ABD dolar para birimi endeksi (DXY) için bir düşüşün bile boğalara önemli ölçüde yardımcı olma ihtimalinin düşük olduğunu da sözlerine ekledi.