1 Konut ve 27 Aracı Kripto Para İçin Sattı: Kayıplara Karıştı!

tarafından
60
1 Konut ve 27 Aracı Kripto Para İçin Sattı: Kayıplara Karıştı!

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına bir gencin kripto para yatırımı damga vurdu. 1 mesken ve 27 otomobil satarak kripto para piyasasına giren Durkun’un toplam 12 milyon liralık ziyan ettiği öğrenildi. On sekiz gündür ortalıkta görünmeyen genci arama çalışmaları sonunda başarılı oldu. Canlı yayına katılan genç ve ailesi ortasında hüzünlü anlar yaşandı.

1 mesken 27 aracı kripto para piyasasına yatırdı

Ankara’nın Keçiören semtinde Ali Uğur Durkun, 1 konut ve 27 otomobil satarak kripto para yatırımı yaptı. En son 23 Mayıs’ta haber alınan Durkun, bir daha ailesinin önüne çıkmamaya kelam verdi. Bu konuşmalar herkesin şaşkınlık içinde bir sessizliğe bürünmesine neden oldu. Anne ve baba, üzerlerinde borçları olduğunu ve ödediklerini tez ederken, Durkun’un elde edilen son bilgilere nazaran 2 milyon lira pahasındaki meskeni 900 bin liraya sattığı da ortaya çıktı. Aile oğullarının “ben 27 arabayı ve konutu sattım. Ailemin yüzüne bakamam, onlarla görüşemem” diyerek kuzenini aradığını söyledi. Daha sonra kuzeninin Uğur’u kendilerine teslim ettiği söylendi.

12 milyon lirayı kripto paralara yatırdı

Bunun üzerine Durkun çifti, yardım için Müge Anlı’ya giderek Uğur’un iki gündür kaybolduğunu, kendisinden haber alalı 18 gün olduğunu ve onun hayatından kaygı ettiklerini anlattı. Ailesinin toplam bedeli 12 milyon TL’yi bulan varlıklarının yok edilmesinden sorumlu olan oğul, ailesinin davetini dinledikten sonra Müge Anlı grubuyla bağlantıya geçerek şunları söyledi:

Aslında 27 değil 14 araç sattım. Böylelikle gerektiğini için terk ettim. Haklarını helal etsinler.

Aradan bir mühlet geçtikten sonra ailesi canlı yayını dinleyebilmesi için kendisine telefon verilmesinde ısrar etti. Durkun, “Haklarınız helal olsun. Şu anda ekleyeceğim bir şey yok. Daha sonra telefonu kapattı ve ‘Ben ne yaptığımın bilincindeyim’ dedi.

Ardından sunucu Müge Anlı, Uğur’un da bildiği bir gerçeği açıklamak istedi. Lakin ailenin üzülmemesi için kabul etmedi. Ancak canlı yayında söylenen “almışsınız büyütmüşsünüz” cümlesi Uğur’un evlatlık olabileceği sorusunu akıllara getiriyor. Artık aile kara kara 2800 TL’lik emekli maaşıyla nasıl geçineceklerini düşünüyor…