Shıba INU (SHIB) Coin Nedir, Nerden alınır, Yorum

tarafından
251
Shıba INU (SHIB) Coin Nedir, Nerden alınır, Yorum

SHIBA INU (SHIB) Nedir?

Shiba Inu (SHIB), Japonların meşhur av köpeği Shiba’dan ilham alınarak oluşturulmuş bir şaka tokenidir. Ethereum (ETH) blok zincirinde oluşturulmuş bir altcoin olan SHIB, Dogecoin (DOGE) alternatifi olarak düşünülmektedir. Lakabı ise dogocoin katilidir.

Shiba Inu (SHIB) ekosistemi tamamen Shiba Inu topluluğunun kontrolündedir. Nitekim Shiba Inu, “Bir kripto para birimi projesi yüzde 100 şekilde topluluk tarafından yönetilirse ne olur?” sorusuna cevaben yaratılmıştır. Shiba Inu topluluğuna SHIBArmy denir ve SHIBArmy’nin yaklaşık 500 bin üyesi vardır. SHIBArmy üyeleri şu prensipleri benimsemiştir:

Proje sıfırdan ve elde sıfır ile, hiçlikten bir şey yaratma ruhuyla başlamıştır.
Proje, mevcut bir topluluk ya da ekibe dayanmamaktadır.
SHIBArmy üyeleri, Shiba türü köpeğe sevgi besler.
Shiba Inu ekosistemi SHIB token, LEASH token ve BONE tokendan oluşmaktadır. ShibSwap merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu, Shiba Inu Incubator ve Shiboshi NFT’leri de Shiba Inu ekosisteminin parçasıdır.

SHIB token projesi

SHIB token, Ethereum (ETH) blok zincirinde ERC-20 standardında oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Shiba Inu ekosisteminin kripto para birimi olan ve SHIBArmy tarafından desteklenen SHIB token, bir şaka tokenı olarak başlamıştır. Yani en başta bir fayda ya da yönetişim tokenı değildi. Ancak zamanla Shiba Inu ekosistemi geliştikçe SHIB tokenın çeşitli işlevleri de ortaya çıkmıştır.

Örneğin; ShibaSwap platformunu SHIB token desteklemektedir. Aynı şekilde Shiboshi NFT’leri ve sanatçıları desteklemek için kurulan Shiba Inu Incubator’a güç veren de SHIB tokendır.

SHIB token dışında Shiba Inu ekosisteminde bir de Leash (LEASH) ve Bone (BONE) tokenlar vardır. LEASH tokenın arzı 107 bin 646 adettir ve SHIB tokena göre çok daha kısıtlıdır. BONE token ise Shiba Inu ekosisteminin yönetişim tokenıdır. SHIB token, ShibaSwap üzerinden BONE ve LEASH tokenlar almak için de kullanılır.

Shiba Uni (SHIB) Fiyatı (Değeri);

Shıb token’in Toplam arzının % 50’sini Uniswap’te kilitlenmiş ve anahtarları atılmıştır.
Kalan % 50  yakıldığı ve bu yolu izleyen ilk proje olduklarını iddia etmektedirler, Proje sahiplerinin kendilerine ait tokenleri olmadığı adil ve eksiksiz bir dağıtım sağlaması gerektiği görüşündeler.

Shiba Uni (SHIB) Nasıl, Nereden alınır?

Shiba (SHIB) Bir çok borsada bulunmaktadır. Binance, Huobi Global, OKex, Uniswap gibi birçok global platformdan, Kolaylıkla Shiba Coin satın alabilirsiniz. Binance linkinden %20 komisyon indirimli üye olabilirsiniz.

SHIBA INU (SHIB) Yorum

Shıba genel anlamda iddialı bir projeye benziyor ancak biz bu iddiayı onların yaptığı açıklamalara göre baz alıyoruz. Kendilerini Dogecoin killer yani Dogecoin katili olarak lakaplıyorlar, kendi swap platformları olan ShibaSwap projesini hayata geçirdiler. Shiba’da yakın zamanda müthiş bir gelişme yaşanarak dünyanın sayılı borsalarında (Binance, Huobi v.b) listelendi. İlerleyen zamanlarda neler olacağını göreceğiz.. Biz bu projeyi piyasaya çıktığı ilk haftalarda paylaşmıştık. O günden buyana sihiba’nın değeri müthiş bir performans göstererek %500lere varan değer kazanımları oldu. Sizlerde yorum ve görüşlerini yorum kısmından paylaşmayı unutmayın. Sizlerin yorumları diğer kullanıcılar içinde faydalı olacaktır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram’da takip edin.