Bermuda İktisat Bakanı, Ülkenin Kripto Merkezi Olabileceğini Söyledi

tarafından
45
Bermuda İktisat Bakanı, Ülkenin Kripto Merkezi Olabileceğini Söyledi

Bermuda İktisat ve Çalışma Bakanı Jason Hayward, ülkenin bir kripto merkezi olabileceğini söyledi.

Bermuda’nın kripto dalı için global bir merkez olabileceğine dikkat çeken Hayward, LUNA’nın çöküşü üzere olaylardan yatırımcıların minimal seviyede etkilenmesi için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve için çalışması gerektiğini belirtti.

Bakan, kripto piyasasında yaşanan genel düşüşü olumsuz bir olay olarak görmediğini söyledi. Ona nazaran bu durum, adanın bir dijital varlık merkezine dönüşme maksadına katkı sağlayabilir.

“Kripto para kıymetlerindeki son devalüasyonun farkındayız ve bunun adanın bir kripto merkezi olma potansiyelini tehdit etmediğine eminiz. Dalda yaşanan gerileme, gayemizi ilerletecek ve uzun vadeli büyümemizde ve sektörüdeki rolümüzü olumlu istikamette etkileyecektir”

Bermuda yetkililerinin 2018 yılında kripto kesimine kucak açtığını söyleyen Hayward, birebir yıl yaşanan ayı piyasası esnasında bile hükümetin bu varlıkları savunduğunu lisana getirdi.

Finans ve Milletlerarası İş Birliği Lideri David Schwartz’a nazaran Bermuda, kripto işletmeleri için uygun altyapı ve düzenleme oluşturma konusunda dünyada başı çeken ülkeler ortasında yer alıyor.

2018’de onaylanan mevzuatla birlikte Bermuda’da faaliyet gösteren tüm kripto şirketlerinin Bermuda Para Otoritesi’nden lisans almasını gerektiriyor.

Bermuda Para Otoritesi, Circle, BlocFi ve Bittrex başta olmak üzere 14 kripto firmasına onay vermiş durumda.