Bitcoin Çakıldı: Bu 5 Meme ve Web3 Coin ise Fırladı!

tarafından
42
Bitcoin Çakıldı: Bu 5 Meme ve Web3 Coin ise Fırladı!

Geride bıraktığımız 24 saat boyunca Bitcoin ve altcoin’lerin fiyat kaybı daha da derinleşti. Bu sırada kimi web3 ve göğüs coin projeleri bedel kazandı. Bu yazımızda, en çok yükselenleri paylaşacağız. İşte detaylar…

5 göğüs coin’in bedeli arttı

Bitcoin 18.000 dolara düşerek kıymetli görülen 20.000 doları kaybettiğini mutlaklaştırdı. Bu sırada çeşitli altcoin’ler bedel kazandı. Öncelikle göğüs coin’lere bakarsak, yüzde 37.5 ile YetiCoin (YETIC) öne çıkıyor. Bilhassa kripto ve fitness’ı birleştirme hedefi güden YetiCoin, “Yet Gym Bruh” NFT’leri ile son vakitlerde dikkat çekiyor. Bu NFT ile kullanıcılar idmanları izleyebiliyor, gelişmelerini kaydedebiliyor. Ayrıyeten topluluk ileti panosuna erişip, başkanlar ortasına katılabiliyor.

YETIC’in akabinde Cake Monster (MONSTA) yüzde 17.9’luk bir artış ile ortaya çıkıyor. Yorumcoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere MONSTA, bugün birinci yılını kutluyor. Bu nedenle yakım aktiflikleri gerçekleştiriyor. Bir coin’in yakılması, arzını azaltır. Böylelikle, kripto para daha ender bir hale gelir. Bu durumun çoklukla fiyatı da artırması beklenir. MONSTA ayrıyeten yeni NFT koleksiyonunu da paylaştı.

YETIC ve MONSTA’nın akabinde en çok kıymet kazanan coin’ler ortasında Kitty Coin Solana (KITTY) yer alıyor. KITTY, yüzde 16.3 oranında bedel kazandı. HotDoge (HOTDOGE) yüzde 11.7 yükselirken Fantom Doge (RIP) yüzde 5.6 artış yaşadı.

Web3 coin projeleri ortasından biri öne çıktı

Meme coin’lerden sonra web3 alanına bakarsak, sırf bir coin’in kayda bedel bir artış yakaladığını görüyoruz. Bu coin, Litentry (LIT) oluyor. LIT, geçtiğimiz gün boyunca yüzde 30’un üzerinde artış yaşadı. Bu artış, maalesef kripto alanında son bir haftadır göremediğimiz bir oran. LIT, son vakitlerde Phala World’ün Spirit NFT koleksiyonu ile iştirak kurarak onlar için kimlik hizmeti sağlıyor.

Litentry zati merkeziyetsiz bir kimlik doğrulama ve kullanıcı aktifliği data idaresi altyapısı sunar. Litentry, kimlik tabanlı bir ağ ve ilgili araçları içerir. Bir kimlik eşleştirme ve kimlik belirleme düzeneği içerir. Bir bütün olarak merkezi olmayan kimlik ve kullanıcı aktifliği bilgi idaresi altyapısından oluşur.

Piyasada son durum: BTC ve ETH eriyor

Kripto yatırımcıları, Rusya Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana güç vakitler yaşıyor. Lakin durum bilhassa son birkaç haftadır vahim bir hal aldı. 19 Haziran 2022’de en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin 18.000 dolara düştü. Kasım 2021’deki tepe fiyatından yüzde 70’in üzerinde daha düşük düzeylere geriledi. Sadece son 24 saatte yüzde 7’nin üzerine düştü. Ethereum, Cardano, Avalanche ve Dogecoin üzere öbür kripto para üniteleri de önemli bedel kaybı yaşadı.