Bitcoin Fiyatı 18 Bin Doların Altına Düşecek mi?

tarafından
172
Bitcoin Fiyatı 18 Bin Doların Altına Düşecek mi?

BTC, 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek değeri olan 68.789.60 dolar’a ulaştığında, yatırımcılar 100.000 $’lık hayalin 2022’de boşa çıkacağını biliyor muydu?

Bitcoin (BTC) sıcak haber sansasyonu ve görünüşe göre işler bir kez daha ters gitti. Glassnode’un raporuna göre , Bitcoin ağ etkinliğinde kargaşa yaşadı ve son 22 gün içinde bir dizi satışa yol açtı.

Uzun Vadeli yatırımcılar ve Kısa Vadeli Yatırımcılar Gerçekleşen Fiyat, zincir içi analizin hazırlanmasında iki önemli faktördür. Kısa vadeli gerçekleşen fiyat, uzun vadeli gerçekleşen fiyatı aştığında, piyasa aşırı satılmış hale gelir. 

Ayılar Hareket Halinde 

2022’nin ilk yarısında, BTC’nin fiyatı %60’ın altına düşmüştü. Sonuç olarak, kripto kralı Bitcoin, ilk yarıyı 18.000 dolar fiyat seviyesinde kapattı.

Ancak Temmuz ayında BTC, art arda 23 gün boyunca kendisini gerçekleşen fiyatın üzerinde tuttuğu için yatırımcılarda rahatlama sağladı. Ayrıca, CoinMarketCap verilerine göre BTC’nin fiyatı 31 günlük süre içinde %15’in üzerinde arttı .

BTC, kısa ve uzun vadeli yatırımcıların gerçekleşen fiyatın altına düşerse, yetersiz karlılığı gösteren Bitcoin fiyatı için önemli bir faktördür. Buradan iki olasılığa tanık olmak mümkündür.

İlk olarak, kurumsal yatırımcılar düşüş aşamasında portföylerine BTC eklemeye başlarlarsa veya hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımcıların bu fiyattan çıkış yapmak için satışlarında ani bir artış olursa, BTC işlem hacminde bir pompa görebiliriz. .

 

Glassnode, birden az BTC’ye sahip yatırımcıların ve 10.000’den fazla BTC’ye sahip balinaların (borsalar ve madenciler hariç) 20.000 doların altına düştükten sonra BTC biriktirdiğini ve dağıttığını keşfetti. 

Glassnode, BTC’de genel bir spekülatif ilgi eksikliği olduğunu belirtti. Böylece, Bitcoin’in döviz akışlarında bir düşüşe neden olur.