Bu Altcoin’leri Not Edin: Türkler En Çok Onları Aradı!

tarafından
51
Bu Altcoin’leri Not Edin: Türkler En Çok Onları Aradı!

Türkiye’deki Bitcoin ve altcoin topluluğu epeyce geniş. Bilindiği üzere Türkiye’deki yatırımcılar, bilhassa Türk lirasındaki bedel kaybı sonucu alternatif yatırımlara yöneliyor. Şu anda ayı piyasasında olsak da, bilhassa 2021 yılında altcoin’ler, önemli bir yükseliş yaşamasıyla Türkiye’de odak noktası oldu. Şu anda bu eğilim az da olsa devam ediyor. Pekala, Türkiye’deki yatırımcıların bu hafta en çok araştırdığı coin’ler hangileri oldu? İşte detaylar…

Türkiye’deki yatırımcıların gözü bu altcoin projelerinde!

Kripto para data platformu CoinGecko’nun Yorumcoin.com ile paylaştığı bilgilere nazaran, 4-10 Haziran 2022 tarihleri ortasında, Türkiye’deki yatırımcılar en çok aşağıdaki coin’leri aradı:

  • Terra Luna Classic (LUNC): Terra, fiyat istikrarlı global ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat sabitli stablecoin’leri kullanan bir Blockchain protokolüdür. Geçtiğimiz ay, stablecoin’i UST’nin çöküş yaşamasıyla önemli bir gerileme kaydetti.
  • Baby Doge Coin (BabyDoge): Bir göğüs coin olan Baby Doge, hiperdeflasyonist özelliği ile öne çıkıyor.
  • Green Satoshi Token (GST): Yerleşik eğlenceli toplumsal öğeler ve oyunlaştırma dizaynına sahip bir Web 3.0 hayat stili uygulaması olan STEPN’in oyun tokenıdır. STEPN, oyuncuların NFT sneaker’ları giyerken açık havada yürüyerek, koşarak ve koşarak GST tokenları kazandıkları birinci “move-to-earn” NFT oyunudur.
  • Ethereum (ETH): Ethereum, kendi kripto para ünitesi olan Ether ile bilinen, merkezi olmayan bir açık kaynaklı Blockchain sistemidir.
  • Shiba Inu (SHIB): “Dogecoin Katili” olarak bilinen SHIB, en büyük ikinci göğüs coin’dir.
  • Optimism (OP): Ethereum tabanlı bir katman Layer-2 Blockchain’dir. Optimism, Ethereum ana ağının güvenliğinden yararlanır ve “Optimism” roll up’ları kullanarak Ethereum ekosisteminin ölçeklenmesine yardımcı olur.
  • Binance USD (BUSD): Binance USD (BUSD), Binance (Paxos ile ortaklaşa) tarafından çıkarılan, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylanan ve düzenlenen 1:1 ABD doları dayanaklı bir stablecoin’dir
  • Bitcoin (BTC): Bitcoin, bir kişi yahut bir küme insan tarafından Satoshi Nakamoto takma ismini kullanan 2008 tarihli bir teknik incelemede açıklanan merkezi olmayan bir kripto para ünitesidir. Kısa bir müddet sonra, Ocak 2009’da piyasaya sürüldü.
  • Klaytn  (KLAY): Klaytn; metaverse, gamefi ve yaratıcı iktisada odaklanan halka açık bir Blockchain’dir. Resmi olarak Haziran 2019’da piyasaya sürüldü, Güney Kore’deki baskın Blockchain platformudur ve şu anda Singapur’daki merkezinden operasyonlarını yürütüyor.
  • BNB (BNB): BNB, Binance borsasının oluşturduğu bir kripto para ünitesidir. Temmuz 2017’de piyasaya sürülen Binance, günlük süreç hacmine nazaran dünyanın en büyük kripto para borsasıdır.