Bu Metaverse Coin İçin Facebook Savı: Fiyat Fırladı!

tarafından
30
Bu Metaverse Coin İçin Facebook Savı: Fiyat Fırladı!

Meta’nın Sandbox’ı satın alacağı etrafındaki haberler gözleri tekrar metaverse coin piyasasına çeviriyor. Bununla birlikte, birtakım teknoloji devlerinin metaverse’e yatırım yapacağı haberleri, SAND ve MANA fiyatını çift haneli yükseltti. Görünüşe nazaran önümüzdeki günlerde emsal projelerde ani sıçramalar görebiliriz.

Teknoloji devlerinin duyurusu bu metaverse coin projelerini çift haneli yükseltti

Sandbox’ın, Meta ve Microsoft dahil olmak üzere teknoloji şirketlerinden yatırım alacağı haberleri fiyatı %25 civarında yükseltti. Fakat bunun akabinde The Sandbox’ın COO’su Sebastien Borget, bu haberlerin gerçek olmadığını söyledi. Yorumcoin.com olarak detayları bu makalede ele aldık. Artık, MANA’daki çift haneli sıçramanın akabinde CEEK’de bugün %60 in üzerinde paha kazandı.

CEEK, müzisyenlerin müzikleri etrafında sanal dünyalar yaratmaları için tokenize edilmiş, AR/VR gözlükle oluşturmaya odaklanan bir şirkettir. Amazon ve Best Buy’da satılan 50.000’den fazla gözlükle CEEK, tüm kullanıcılarını “Entertainment Metaverse”e bağlamayı hedefliyor.

CEEK neden yükseliyor?

Bunun sebeplerinden biri Meta’nın metaverse projesini satın alacağına dair toplumsal medyada dolaşan argümanlar. Bu mevzuda, The Sandbox kurucusu Sebastien Borget, haberleri yalandı ve bu türlü bir şeyin olmayacağını söyledi. Borget’in Twitter’dan yaptığı açıklamalar, SAND fiyatının tepede olduğu bir noktada geldi. Kurucu argümanların yanlışsız olmadığını söyledikten sonra, tüm gözler CEEK‘e çevrilmiş oldu. Buda CEEK fiyatının SAND akabinde %60 yükselmesine neden oldu. CEEK artık, daha yüksek düzeyden gelen satışlarla hafif bir düzeltme görüyor.

Facebook, META olarak yine markalaştıktan sonra metaverse coin piyasasının gündeme gelmesine yardımcı oldu. Şirketin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Ekim ayında kelamda metaverse üzerine bahse girdiğini duyurduğundan beri şirketini alt üst etti. Bu fikir altında, ismi Meta olarak değiştirilen şirketi, insanları farklı yazılım ve donanım platformlarında paylaşılan sanal dünyalarla ve tecrübelerle tanıştırıyor.

Ekim ayında şirket, önümüzdeki beş yıl içinde Avrupa Birliği’nde 10.000 metaverse ile ilgili iş yaratacağını söyledi. Tıpkı ay, Zuckerberg, Facebook’un ismini Meta olarak değiştirdiğini duyurdu. Bunun için milyarlarca dolar kelamı verdi.