Bugün Bu 10 Altcoin İçin Değerli Gün: İşte Olacaklar!

tarafından
74
Bugün Bu 10 Altcoin İçin Değerli Gün: İşte Olacaklar!

Kripto para piyasasının pek iç açıcı günler yaşadığını söyleyemeyiz. Son 24 saat içerisinde Bitcoin’in fiyatı kısa müddetliğine 21.000 doların altına indi. Bu sırada Ethereum da 1.100 doların altına geriledi. Bu durum, öteki altcoin’lerde de sert bir düşüşe neden oldu. Lakin ekosistemdeki gelişmeler sürat kesmeden gözlemlenmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Bu altcoin projeleri için değerli gün

Yorumcoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin ve altcoin fiyatları, yatırımcıları sevindirmiyor. Fakat fiyattan bağımsız olarak bakıldığında, ekosistemde birçok gelişme yaşanıyor. Aşağıdaki listede bugün gerçekleşecek olan borsa listelemeleri, güncellemeler ve soru yanıt etkinliklerini görebilirsiniz:

 • Hyve (HYVE), bugün yeni bir HYVE uygulamasını başlatacak. Uygulamayı freelance çalışanlar şirketler kullanabilecek.
 • Koinbazar, Cardano’yu (ADA) Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), INR ve USDT çiftleri ile Türkiye saati ile 14.30’da listeleyecek.
 • Yarın, Celo (CELO), Batch 5 için demo günü olacak.
 • Astar (ASTR), TSİ 17’de bir topluluk buluşması gerçekleştirecek.
 • Bitforex, Terran Coin’i (TRR) USDT çifti ile bugün, TSİ 9’da listeledi.
 • Conflux (CFX) ve BoringDAO (BORING), Telegram kümeleri üzerinden soru yanıt aktifliği yapacak. Aktiflik, TSİ 17’de başlayacak.
 • LBank, Woozoo Music’i (WZM) USDT çifti ile listeliyor.
 • LBank, CloudChat’i (CC) USDT çifti ile listeliyor.
 • LBank, Kiki Finance’i (KIKI) USDT çifti ile listeliyor.
 • Yeti Finance (YETI), Twitter Spaces üzerinden bir soru karşılık aktifliği gerçekleştirecek. Aktiflik, bugün TSİ 20’de başlayacak.
 • RealFevr (FEVR), bugün, NFT koleksiyonunun üçüncü edisyonunu piyasaya sürecek. Koleksiyon, TSİ 17’de piyasaya sürülecek.

Piyasada son durum nedir?

Kripto para piyasasındaki gerileme, rastgele bir yavaşlama belirtisi göstermeden devam ediyor. Bitcoin 21 bin doların altına düştü ve son 24 saat içinde yaklaşık 1,24 milyar dolar toplam tasfiye bıraktı. Kripto para piyasasındaki kan banyosu devam ediyor ve rastgele bir yavaşlama belirtisi göstermiyor üzere görünüyor. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, gün içinde yüzde 14 düşüşle 22.000 dolar civarında süreç görüyor. Coinglass bilgilerine nazaran bu durum, son 24 saat içinde tüm piyasada 1,24 milyar dolarlık büyük bir tasfiye bıraktı.

Bunun büyük kısmı Bitcoin’den geliyor ve 600 milyon doları aşıyor. Ethereum, bu yazının yazıldığı sırada 480 milyon doların biraz altında tasfiyelerle karşılaşıyor. Ethereum da kısa müddetliğine 1.1000 bin doların altına düştü lakin şu anda 1,2 bin doların biraz altında süreç gördüğü yere toparlanmayı başardı. En büyük tek tasfiye buyruğu BitMEX’te gerçekleşti – bu, nominal pahası 4.4 milyon doların üzerinde olan bir XBTUSD perpetual kontratıydı.