DexGame (DXGM) Coin nedir? Yorum ve Detaylar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DexGame (DXGM) Coin nedir?

DEXGame (DXGM) oyuncular ve oyun endüstrisi paydaşları için Ethereum blockchain tabanlı bir metaverse platformudur. Bu metaverse’de DEXGame, kullanıcılarına keyifli ve sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Kullanıcılar, metaverse’de DEXGame‘in sunduğu fırsatlardan yararlanarak platformda boş zamanlarını geçirebilirken, çeşitli şekillerde kazanç (gelir) de elde edebilirler. Oyun oynamak, oyun ve dijital sanatlar alanında ürün geliştirmek, ekipman ve donanım satmak, etkinlikler düzenlemek, platforma özel farklı yatırım modellerini değerlendirmek gelir elde etmenin yollarından bazılarıdır.

Oyun sektöründe ekonomik dinamizm sağlayan paydaşlar ve organizasyonel yapılar da DEXGame‘in yarattığı bu metaverse’de yer alıyor. Kullanıcılar, paydaşlar ve organizasyon yapıları platformda birbirleriyle etkileşime girebilir. Bu da, yalnızca DEXGame’in sahip olduğu kripto para birimi (DXGM) ile çalışan ekonomik döngünün sürdürülebilirlik temelini oluşturur. Bu dokümanda DEXGame metaverse kavramı ve bu kavramın ekonomik modeli açıklanmakta ve bu modelin kullanıcı ve paydaşların gelir, yaygınlık, büyüme oranı vb. artışına katkıda bulunan faktörler ayrıntılı olarak verilmektedir.

DEXGame metaverse, hem DEXGame ekibi hem de DEXGame kullanıcıları için B2B ve B2C iş modeline sahip, bu yönüyle oyun ekosistemindeki her kullanıcıyı ve paydaşı barındıracak kapsayıcı bir platformdur. DEXGame, bu iş modellerine dayalı olarak geliştirdiği finansal mekanizma için erişilebilirlik, kolaylık, şeffaflık ve güvenilirliği ön planda tutmaktadır. Bu nedenle DEXGame, merkezi olmayan finans modelini uygularken tüm DXGM token transferleri için ERC20 standardını temel alan Ethereum blok zincirini kullanır. Öte yandan, DEXGame metaverse’de kullanıcılara ait tüm varlıklar, yapılar ve araziler kalıcı olarak onlara aittir. Bu varlıkların satışı veya takası ancak kendileri tarafından yapılabilir.

DexGame (DXGM) Yorum

DexGame (DXGM), Tüm kullanıcılar (yani oyuncular, amatör/profesyonel e-spor takımları, oyun geliştiriciler, dijital sanatçılar, oyun endüstrisindeki yazılım ve donanım markaları, oyun ekipmanı satıcıları, vb.) DEXGame metaverse’deki yatırımcılar ve yatırım kuruluşları, etkileyiciler ve yayıncılar), gerçek dünyaya sıkı sıkıya bağlı. DEXGame bu metaverse’yi blockchain teknolojilerine, merkezi olmayan finansa, NFT ve dijital oyun sektörlerine ve bu sektörlerdeki girişimciliğe katkıda bulunmak için tasarladı.

DEXGame Metaverse’deki merkezi olmayan finans sistemi iki sütun üzerine inşa edilmiştir. Bu sütunlar, deneyim ekonomisi ve paylaşım ekonomisidir.
Paylaşım ekonomisi, dayanışma tüketimi veya esnek ekonomi olarak da bilinir. DEXGame‘in yaratmayı hedeflediği metaverse platformunda paylaşım ekonomisinin kolektif ve dayanışmacı yönü öne çıkıyor. DEXGame Metaverse’in dileyen kullanıcılar için ortak çalışma alanına dönüşmesi, paylaşım ekonomisinin esnek yapısının öne çıktığı taraftır. Öte yandan, çeşitli amaç ve hedefler doğrultusunda hayata geçirilen paylaşım ekonomilerine dayalı ürün ve hizmetlerde en önemli konu internet teknolojileri olacaktır. İnternet teknolojilerinin olmadığı bir yapıda bu ekonomilerin işlemesi neredeyse imkansızdır. Bunun temel nedeni, farklı yerlerde ve farklı ekonomik gelir seviyelerinde yaşayan insanların bu ekonomi çerçevesinde bir araya gelip paylaşmalarıdır.

DEXGame Metaverse Ekosistemi

DEXGame Metaverse, inşa edilebilirlik ve yönetilebilirlik açısından DEXPARK ve DEXPO olmak üzere iki ana bölgeye ayrılmıştır. Bu sanal oyun dünyasının, Oyun Arenası, Oyuncu-Takım Token Değişimi, İDO Platformu, NFT Galerileri, Yatırım Merkezleri, Oyun Stüdyoları, Oyun Evleri, Oyun Ekipmanları ve Bilgisayar Donanım Mağazaları ve oyun ekosisteminin diğer bileşenlerini barındırması amaçlanmaktadır. Bu yapısı ile DEXGame, sanal dünyadaki bileşenlerin (kullanıcılar ve paydaşlar) birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayan bir “sosyal oyun alanı” sunmaktadır.

Kaynak

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DexGame (DXGM) Coin nedir? Yorum ve Detaylar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!