Efsane Analist: Çöküşte Yalnızca Bu 2 Altcoin Ralli Yapacak!

tarafından
73
Efsane Analist: Çöküşte Yalnızca Bu 2 Altcoin Ralli Yapacak!

Bitcoin ve Ethereum geçen haftadan bu yana %25’ten fazla paha kaybetti. Bu esnada piyasa geneli 2020 düzeylerinde süreç görüyor. Efsanevi kripto analistlerinden Michaël van de Poppe’ye nazaran kimi altcoin’lerde sert fiyat hareketleri beklenebilir. Artan volatilite nedeniyle analist, önümüzdeki aylarda birden fazla altcoin projesinde %200’lük fiyat artışı bekliyor.

Michaël van de Poppe, bu 2 altcoin’den %200 bekliyor

Güncel teknik tahlillerinde Michaël van de Poppe, Fetch.ai (FET) ve Elrond Gold’u (EGLD) yakın takibe aldığını söyledi. Fetch.ai, makine tahsili, yapay zeka ve Blockchain üzere teknolojileri bir ortaya getirmeyi amaçlayan bir platformdur. Analist, FET fiyatının güçlü bir dayanak bölgesinde taban oluşturduğunu söylüyor. Bu bölge, 2023 yılına kadar geniş bir aralıktan çıkmadan evvel önümüzdeki aylarda kritik olacak. Aşağıdaki grafiği paylaşan Poppe, bu tabandan dayanak bulması halinde FET fiyatından şu düzeyleri bekliyor:

FET için bu türlü bir senaryo göreceğimizi varsayarsak, 2-3 kat süratli bir ralli için 0.11 dolar civarında long durumla ilgilenirim (ki bunu hala yaz aylarında göreceğimizi düşünüyorum).

Analistin grafiğine bakarak FET fiyatının Temmuz ve Eylül ortasında yaklaşık 0,11 dolardan 0,30 doların üzerine çıktığı, akabinde Kasım ayında 0,14 kademeli olarak düştüğü ve 2023’ün başlarında 0,40 dolara ulaştığı görülüyor. Sonuç olarak Poppe, 0.11 takviye tabanından 2023’ün başına kadar 0,40 dolar bekliyor.

Yazım sırasında FET, son 24 saatte %7 düşüşle 0.1124 dolardan süreç görüyor. Böylelikle analistin belirdiği dayanak düzeyine ulaştı. Altcoin, geçen yılın Eylül ayında 1.19 dolar ile ATH fiyatını belirledi. Artık bu düzeyin %90.45 altında süreç görüyor.

Analistin radarındaki sıradaki altcoin: Elrond Gold (EGLD)

Elrond Gold, dağıtılmış uygulamalara, kurumsal kullanım durumlarına ve kripto süreçlerine güç sağlamak için tasarlanmış bir Blockchain platformudur. Poppe’ye nazaran EGLD fiyatı 40 dolar civarında süreksiz bir taban belirledi. Bu nedenle analist, mevcut piyasa şartları göz önüne alındığında kısa vadeli yükseliş görülebileceği söylüyor. Tıpkı FET üzere, aşağıdaki EGLD grafiğinde uzun yıllı bir taban bölgesine dikkat çeken analist, long konum alacağı aralığı paylaşıyor:

Long konum alınmadan evvel boğa ayrışmasının teyit edilmesi gerekiyor. Bu durumda, 40-42 dolar ortasında olabiliriz.

Yorumcoin.com analizlerin takip ettiğiniz üzere, EGLD son 24 saatte %13 kıymet kaybetti. Proje kendisini fintech ve Objelerin İnterneti’ni içeren yeni internet için bir teknoloji ekosistemi olarak tanımlıyor. EGLD fiyatı geçen yıl Kasım ayında 542.58 dolara ulaştı. Bu tarihten beri piyasa eşliğinde düşüşte. EGLD mevcut düzeyleri taban olarak onaylarsa, Poppe kısa vadeli yükseliş olarak yorumlanabileceğini söylüyor.