1. Haberler
  2. Altcoin
  3. Gas Coin Nedir? Yorum Ve Geleceği (2024)

Gas Coin Nedir? Yorum Ve Geleceği (2024)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gas Coin Nedir?

Gas, NEO blok zincirinin yerel kripto para birimidir. NEO sözleşmeleri ve işlemleri için yakıt görevi görmek üzere yaratılmıştır. Özünde, Ethereum’un Ether’i kullanmasına benzer şekilde, NEO platformunun kullanımıyla ilgili ücretleri ödemek için kullanılır.

GAS coinleri, diğer herhangi bir kripto para birimi gibi borsalarda alınıp satılabilirken, birincil amaçları NEO blok zincirine bağlı bir cüzdanda tutulmaktır. Birisi NEO ağını kullandığında, işlemlerinin işleme koyulması için gas ücreti ödemesi gerekir.

Gas Coin Tanıtımı

Kripto para birimleri genellikle ademi merkeziyetçi oldukları için övülür, ancak bu aslında ne anlama geliyor? Gas söz konusu olduğunda, ağı kontrol eden tek bir varlığın olmadığı gerçeğini ifade eder. Bunun yerine, kullanıcıları tarafından desteklenen merkezi olmayan bir platformda çalışır.

Bu, herkesin Gas ağına katılabileceği ve işlemlerin doğrulanmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir. Katılımları karşılığında Gas coinleri ile ödüllendirilirler. Bu, insanların ağın sorunsuz çalışmasını sürdürmesi için güçlü bir teşvik oluşturur ve güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

Bu kurulumun en önemli faydalarından biri, Gas’ı sansüre geleneksel fiat para birimlerinden ve hatta diğer kripto para birimlerinden daha dirençli hale getirmesidir. Ağı kontrol eden merkezi bir otorite olmadığı için, kötü aktörlerin istismar edebileceği tek bir başarısızlık noktası yoktur.

Gas Coin Temel Analizi

Gas, NEO blok zincirinin yerel bir simgesidir. NEO ağındaki akıllı sözleşmeler için yakıt görevi görmek üzere yaratıldı. Toplam Gas arzı 100 milyondur ve çıkarılamaz. Bunun yerine, NEO token sahiplerinin ağa katkılarından dolayı Gas ile ödüllendirildiği bir mutabakat mekanizması aracılığıyla dağıtılır.

Gas, NEO blok zincirindeki işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Kullanıcıların akıllı sözleşmeleri yürütmek için hesaplama gücü için ödeme yapmalarını gerektiren Ethereum gibi diğer blok zincirlerinin aksine, NEO ağı, kullanıcıların Akıllı Sözleşmeleri ücretsiz olarak Yürütmelerine olanak tanır. Ancak, bu sözleşmeler yine de onları ağ üzerinde çalıştırmak için bir “bahşiş” olarak az miktarda GAS’a tabidir. Bu şekilde geliştiriciler, sistemdeki kaynakları kötüye kullanmayan kaliteli akıllı sözleşmeler oluşturmaya teşvik edilir.

Ortaklık

GAs fiyatlarını artırabilecek bir başka faktör de NEO ile yerleşik şirketler arasındaki ortaklıklardır. Son aylarda NEO, Microsoft ve Alibaba gibi büyük firmalarla ortaklık kurarak blockchain teknolojisini milyonlarca potansiyel yeni kullanıcıya tanıttı. Bu şirketlerin müşterilerinin küçük bir yüzdesi bile NEO’yu kullanmaya veya platformunda DApp’ler oluşturmaya başlarsa, GAS belirteçlerine olan talepte önemli bir artışa neden olacaktır.

Gas Coin Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar akıllı bir sözleşme yapmak veya NEO blok zincirinde bir işlem gerçekleştirmek istediklerinde, GAS belirteçlerini kullanmaları gerekir. İşlem ne kadar karmaşıksa, o kadar fazla GAs gerektirecektir. Örneğin, NEO’yu bir cüzdan adresinden diğerine göndermek, akıllı bir sözleşmeyi blok zincirine dağıtmaktan daha az GAS gerektirir.

GAS ödülleri, her bloğun boyutuna göre orantılı olarak ödenir. Dolayısıyla, tek bir blokta çok sayıda küçük işlem işlenirse, o zaman her bir birey, aynı blokta işlenen daha az işlem olmasına göre daha az GAS kazanacaktır. Bu sistem, spam saldırılarına karşı koruma sağlamaya devam ederken daha fazla ödül kazanabilmeleri için kullanıcıları daha büyük işlemler yapmaya teşvik eder.

Gas Coin Cari Fiyat

Benzin şu anda 3,27 ABD doları değerinde . GAS, 67.905.560 $ işlem hacmi ile son 24 saatte %12.53 hareket etti . Gas şu anda 33.146.706 USD piyasa değeri ile tüm kripto para birimleri arasında 501. sırada yer alıyor .

Gas Coin Fiyat Tahmini

Önümüzdeki aylarda ve yıllarda olası bir fiyat artışına işaret eden birkaç olumlu gösterge ile Gasın (GAS) geleceği parlak görünüyor. Madeni paranın güçlü temelleri, tutkulu bir topluluğu ve artan sayıda gerçek dünya uygulaması var. Bu faktörler, Gazın (GAS) mevcut fiyatıyla iyi bir yatırım olduğunu ve önümüzdeki yıllarda önemli kazançlar görebileceğini gösteriyor.

Gas (GAS), NEO akıllı sözleşme platformunun yerel simgesidir. NEO platformu, daha yüksek işlem hızları ve daha gelişmiş özellikler ile Ethereum’un geliştirilmiş bir versiyonu olacak şekilde tasarlanmıştır. Gas (GAS), Ether’in Ethereum’da nasıl kullanıldığına benzer şekilde, NEO platformunun kullanımıyla ilişkili ücretleri ödemek için kullanılır.

Gas’ın (GAS) fiyat artışları görmesinin bir nedeni, NEO platformunun kendisinin büyümesidir. Daha fazla geliştirici NEO üzerinde DApp’ler oluşturdukça, GAS’a olan talep de muhtemelen artacaktır. Bu, kullanıcılar ağı kullanmak için fiyatı yükselttikçe GAs fiyatlarının yükselmesine neden olabilir.

Ek olarak, NEO bir geliştirme platformu olarak popüler hale gelirse, daha önce kripto para birimine aşina olmayan yeni kullanıcıları çekebilir. Bu yeni kullanıcıların daha sonra platformu kullanmak için GAS satın almaları gerekecek ve bu da talebe dayalı daha fazla fiyat artışına yol açacaktır.

Yıl Minimum fiyat Ortalama fiyat Maksimum Fiyat
2023 3,93 dolar 4,58 $ 4,91 dolar
2024 6,55 dolar 7,20 dolar 8,18 dolar
2025 9,82 dolar 10,47 dolar 11,45 dolar
2026 13,09 $ 13,75 dolar 14,73 $
2027 16,36 $ 17,02 $ 18,00 $
2028 19,64 $ 20,29 $ 21,27 $
2029 22,91 dolar 23,56 $ 24,54 $
2030 26,18 $ 26,84 $ 27,82 $
2031 29,45 dolar 30,76 $ 32,07 $

Fiyat tahmini tahminlerimiz gerçek zamanlı Gas Coin piyasa verilerini kullanır ve tüm veriler web sitemizde canlı olarak güncellenir. Bu, mevcut piyasa etkinliğine dayalı dinamik fiyat tahminleri sağlamamıza olanak tanır.

Gas Coin Fiyat Tahmini 2023

Bazılarına göre Gas, bu yıl yükselen en şaşırtıcı kripto para birimlerinden biri (GAS). 2023 için GAS fiyat tahmini, yılın ikinci yarısında önemli bir artış öngörüyor ve muhtemelen 4,91 dolara ulaşıyor .

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, yükseliş kademeli olacak, ancak önemli bir düşüş beklenmiyor. Ortalama 4,58 $ fiyat oldukça iddialı, ancak beklenen işbirlikleri ve ilerlemeler göz önüne alındığında yakın gelecekte mümkün. GAS’ın minimum değerinin 3.93 $ olması bekleniyor .

Gas Coin Fiyat Tahmini 2024

2024’te Gas GAS fiyat tahmininin genişleme için çok yeri var. Çok sayıda yeni ortaklık ve girişimin potansiyel duyuruları sonucunda, GAS’ın fiyatının yakında 8,18 doları geçeceğini tahmin ediyoruz . Ancak, herhangi bir yükseliş bahsi yapmadan önce GAS’ın göreli güç endeksinin aşırı satış bölgesinden çıkıp çıkmadığını görmek için beklemeliyiz.

Piyasa volatilitesini göz önünde bulundurarak GAS minimum 6,55 $ işlem fiyatı ve ortalama 7,20 $ işlem fiyatı ile işlem yapacaktır .

Gas Coin Fiyat Tahmini 2025

2025 yılına kadar yükseliş trendi devam ederse 11,45 dolara ulaşabilir ve GAS kar edebilir. Piyasada bir düşüş yaşanırsa, hedefe ulaşılamayabilir. GAS’ın 2025’te ortalama 10,47 $ ve en düşük 9,82 $ fiyattan işlem görmesi bekleniyor.

Gas Coin Fiyat Tahmini 2026

Gas, kripto para birimi meraklıları arasında piyasa duyarlılığını başarılı bir şekilde artırırsa, GAS madeni para fiyatı önümüzdeki beş yıl boyunca sabit kalabilir.

Tahminlerimize göre GAS 2026’da yeşil olacak. GAS’ın 2026’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve aşması bekleniyor . fiyatı 13.75 $ .

Gas Coin Fiyat Tahmini 2027

Bazı kapsamlı tahmin ve teknik analizlerden sonra, GAS fiyatının 2027 yılına kadar ortalama 17,02 $ fiyat seviyesini geçmesinin beklendiğini ve yıl sonundan önce minimum fiyatın 16,36 $ olması bekleniyor. Ayrıca Gas Coin’ın maksimum fiyat değeri 18,00 $’ dır .

Gas Coin Fiyat Tahmini 2028

2028 yılına kadar gerçekleşmesi beklenen gelecekteki ortaklıklar nedeniyle, yükseliş eğiliminin devam etmesini ve ortalama fiyatı 20,29 $ civarına getirmesini bekliyoruz . GAS 2028’de direnç seviyesini kırmayı başarırsa, maksimum fiyatı 21.27 $ olarak görebiliriz , GAS’ın 2028’e kadar ihtiyaç duyduğu desteği toplayamamak 19.64  ı görebilir .

Gas Coin Fiyat Tahmini 2029

GAS, etkileşimi hızlandırmak için ağlar arasında birlikte çalışabilirlik için çabalarken, geçen yılki yükseliş eğiliminin devam etmesi bekleniyor. Yani minimum işlem fiyatı 22,91 dolar olarak belirlenmiş ve 2029’da yıllık fiyat 24,54 doların üzerinde kapanmış durumda.

Gas Coin Fiyat Tahmini 2030

2030’a kadar Gas Coin nihayet önceki ATH değerlerini geçecek ve yeni fiyat seviyeleri kaydedecek. Minimum fiyat 26,18 $ olabilir ve potansiyel olarak maksimum fiyat değeri olan 27,82 $’ a ulaşabilir ve ortalama 26,84 $’ dır .

Gas Coin Fiyat Tahmini 2031

Kripto para piyasası, fiyat tahmininin zor bir görev olmasının birçok nedeninden biri olan oldukça değişken olduğu bilinmektedir. BitcoinWisdom, gelecekteki fiyat noktalarını hassas bir şekilde tahmin etmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor, ancak tüm tahminler finansal tavsiye olarak alınmamalı ve DYOR (kendi araştırmanızı yapın) yapmalısınız. 2031’de kripto para biriminin birçok sektörde benimsenmesini bekliyoruz. Hal böyle olunca 2031 yılında maksimum GAS fiyatının bir boğa koşusu durumunda 32,07 dolar , ortalama fiyat seviyesinin ise 30,76 dolar olacağı öngörülüyor .

Çözüm

Sonuç olarak GAS, çeşitli ürün ve hizmetleri satın almak için kullanılabilen dijital bir para birimidir. Bitcoin veya Ethereum kadar geniş çapta kabul görmese de, yine de oldukça fazla ilgi gördü ve gelecekte potansiyel olarak daha popüler hale gelebilir. Şimdilik GAS, kripto para birimine yatırım yapmak isteyenler için iyi bir seçenek olmaya devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gas Coin Nedir? Yorum Ve Geleceği (2024)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!