Geleceğe Dönüş Sinemasının İkonik Otomobil Markası DeLorean, NFT ve Metaverse Odaklı Marka Başvurusu Yaptı

tarafından
64
Geleceğe Dönüş Sinemasının İkonik Otomobil Markası DeLorean, NFT ve Metaverse Odaklı Marka Başvurusu Yaptı

NFT ve metaverse alanına katılan en yeni araba üreticilerinden biri de Geleceğe Dönüş sinemasının ikonik otomobilini yapan The DeLorean Motor Company oldu. Hatırlarsınız DMC DeLorean, Geleceğe Dönüş sinema üçlemesinin ünlü vakit makinesi olarak öne çıkıyordu.

DeLorean, sinema dizisindeki rolü sayesinde tüm vakitlerin en ikonik ekran otomobillerinden biri haline geldi ve otomobilin gerisindeki şirket, 30 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) iki ticari marka müracaatında bulundu: Hem DMC hem de DeLorean için.

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 3 Haziran Cuma günü Twitter hesabı üzerinden markanın sanal otomobiller, NFT dayanaklı medya ve sanal otomobil sunan mağazalar için uygulama planlarının haberini verdi.

Sahiden de, bu müracaatlar, ünlü şahısların ve tanınmış işletmelerin metaverse ve NFT’lere olan ilgisinin yükseldiğini gösteriyor.

Nisan ayında, İngiliz lüks harika araba üreticisi McLaren Automotive, şirketin metaverse stratejisindeki bir sonraki kısmı simgeleyen özel yeni bir dijital topluluğu tanıtan McLaren Özel Operasyonlar (MSO) LAB’in tanıtımını duyurdu.

Alana katılan en son ünlü isim ise NBA’de forma giyen profesyonel basketbol oyuncusu Kevin Durant oldu.