Hacker Binance’deki Bu Altcoin’i İade Edecek: Fiyatı Sıçradı!

tarafından
46
Hacker Binance’deki Bu Altcoin’i İade Edecek: Fiyatı Sıçradı!

Ethereum tabanlı ikinci katman Blockchain protokolü Optimism (OP) hacklendi. Taarruz 26 Mayıs’ta gerçekleşmesine karşın topluluğa yeni açıklandı. Artık, taarruzun gerisindeki korsanlar Vitalik Buterin’in cüzdanına 19 milyon OP token geri ödemeyi kabul ediyor. Binance tabanlı altcoin, hack saldırısının akabinde iade edilecek.

Optimism hackerları çalınan altcoin’leri iade ediyor

Optimism (OP) hackerları, Cuma günü Vitalik Buterin’in cüzdan adresine 19 milyon OP token geri ödeme kelamı verdi. Ayrıyeten Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e güvendiklerine güvendiklerini söylediler. Korsanlar, yalnızca Buterin ile temasa geçmek istiyor. Perşembe günü, niyetlerini belirli etmek için Vitalik Buterin’in cüzdanına 1 milyon OP token teslim ettiler. Yorumcoin.com olarak, hack ile ilgili detayları bu makalede ele aldık.

Altcoin hackları paka çıkıyor, beyaz şapkalı korsan ilan edilecekler

Optimistic’in Etherscan datalarına nazaran, bilgisayar korsanları Vitalik Buterin’in cüzdan adresine 1 milyon OP token daha gönderdi. Ayrıyeten “giriş bilgi kutusuna” bir bildiri yerleştirdi. Bildiri aşağıdaki üzeredir:

Merhaba Vitalik, sana inanıyorum, yalnızca bu mevzudaki fikrini bilmek istiyorum. Bu ortada, iade adresini doğrulamaya yardım edin. Kalanları sonra iade edeceğim. Ve merhaba Wintermute (kripto piyasa yapıcısı), üzgünüm, yalnızca 18 milyon tokenim var. Yalnızca bu kadar iade edebilirim. Optimist kalın (Stay Optimistic).

Hacker yeterli niyetli bir bilgisayar korsanı olduğunu doğruladı. Ayrıyeten geliştiricilerin, adres doğrulanırsa kalan OP tokenleri göndermek için bir iade adresi vermelerini istedi. Kripto piyasa yapıcısı Wintermute ayrıyeten, iade için sırf 18 milyon OP token olduğunu doğruluyor.

Wintermute, Perşembe günü yaptığı açıklamada, hacker’dan çalınan OP tokenleri iade etmesini talep etti. Böylelikle paka çıkması ve “beyaz şapkaya” geçmeyi düşünmesi için bir hafta verdi. Ayrıyeten, grup bilgisayar korsanından kıymetli bir ders aldı. Geleceğe yönelik tavsiyeler yahut öteki tıp işbirlikleri için teklif verdiler.

Optimism (OP) evvel çakıldı, bugün %25 yaptı

Bilgisayar korsanı OP tokenleri iade etmeyi kabul ettikten sonra, Optimism (OP) fiyatı yaklaşık %10 arttı. Son iki saatte ehemmiyeti ölçüde hacim kazandı. OP şu anda 0.8895 dolardan süreç görüyor. 0,7142 dolar taban düzeyinden kabaca %25 artarak 0.9207 dolara ulaştı. Fiyatı bugün bir noktada %25 kıymet kazandı. Hack saldırısından sonra %30’dan fazla kıymet kaybetmişti.

OP token, Optimism hackinin bir sonucu olarak %30’dan fazla düştü. Bunun sonucu olarak ATL fiyatı 0,7142 doları kaydetti. Hacker, Vitalik Buterin’e 1 milyon token gönderdiğinde ve Wintermute yatırımcılara geri ödeme yapmayı kabul ettiğinde, fiyat kayıplarının birçoklarını geri aldı.