Huobi Global Kurucu Ortağının %60 Hissesini Satmayı Planladığı Bildirildi

tarafından
224
Huobi Global Kurucu Ortağının %60 Hissesini Satmayı Planladığı Bildirildi

Bir Bloomberg raporuna göre , Huobi Group kurucu ortağı Leon Li , kripto para borsasındaki çoğunluk hissesini 2 milyar ile 3 milyar dolar arasında bir fiyata satmak için bir grup yatırımcıyla görüşüyor.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ve Tron’un kurucusu Justin Sun’ın, duruma aşina olan kaynaklara göre Huobi’nin CEO’su ile erken görüşmeler yapan yatırımcılar arasında yer aldığı bildiriliyor. Li’nin şirketin neredeyse %60’ını satmak istediği iddia ediliyor. Kripto para birimi ticareti tarihindeki en büyük anlaşmalardan biri, Huobi’nin yaratıcısına 1 milyar dolardan fazla netlik kazandırabilir.

Huobi Global İçin Büyümeyi Sağlamak

Temmuz ayındaki bir hissedar toplantısında Li’nin, ZhenFund ve Sequoia China dahil olmak üzere Huobi’nin mevcut yatırımcılarına planlarını bildirdiği ve bir kaynağın bir işlemin ay sonuna kadar tamamlanabileceğini iddia ettiği iddia ediliyor.

Huobi borsasının yerel tokeni HT, Bloomberg makalesi yayınlandıktan sonra benzer bir artışla 4.45$’dan 5.70$’a yükseldi ve yayın sırasında 5.65$’a düştü. CoinMarketCap’e göre, bu hala son güne göre %7’nin üzerinde önemli bir artış.

2013 yılında kurulan Huobi, kripto ticaretine yönelik bir baskının ardından Çin’den sınır dışı edildikten sonra şimdi Seyşeller’de kayıtlı. Kuruluşundan bu yana, dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biri haline geldi.

Mülkiyet satmak isteyen Huobi kurucusu, Temmuz ayı başlarında Çin merkezli kripto gazeteci Colin Wu tarafından Twitter’da bildirildi.