İdex Coin Nedir, Yorum ve Geleceği

4
İdex Coin Nedir, Yorum ve Geleceği

IDEX (IDEX) nedir?

IDEX, yüksek performanslı bir emir defteri ve eşleştirme motorunu Otomatik Piyasa Yapıcılığı (AMM) ile birleştiren ilk Hibrit Likidite DEX’idir. Platform, geleneksel bir sipariş defterinin performansı ve özellikleri ile bir AMM’nin güvenliği ve likiditesi ile en iyi merkezi ve merkezi olmayan borsaları harmanlar. IDEX, yatırımcıların gerçek limit ve stop-loss emirlerinin gücüyle en iyi spreadleri elde etmelerine, başarısız işlemlerden kaçınmalarına ve kolayca likidite sağlamalarına olanak tanır. İdex coin ise bu borsanın kripto para birimidir.

IDEX, desteklenen kripto para birimlerinin değişimini başlatmak ve yürütmek için sipariş defterlerini kullanır. Kullanıcıların müşteri doğrulamanızı tamamlaması ve e-posta adreslerini sağlaması gerektiğinden, IDEX‘in merkezi olmayan bir borsa mı yoksa gözetimsiz bir borsa olarak mı sınıflandırılabileceği tartışmalıdır. BSC üzerindeki IDEX, stop-loss işlevi gibi merkezi borsalarda yaygın olarak bulunan özellikler sunar. Yakın zamanda, IDEX, IDEX Multichain projesinin bir parçası olarak Polkadot’ta da mevcuttur.

Kullanıcılar, Ethereum, Polkadot ve Binance Smart Chain tarafından desteklenen kripto para birimlerini takas edebilir. Projenin temel amacı, binlerce işlemin saniyeler içinde gerçekleştirilmesini ve işlenmesini sağlamaktır. IDEX, borsanın yardımcı programı simgesidir ve zincir dışı defterdeki işlemleri doğrulamak için Node’lar tarafından stake edilebilir.

IDEX Nasıl Çalışır?

IDEX, bir emir defteri değişimi olarak işlev görürken, proje, defter üzerinde işlemlerin yürütülmesi için daha yüksek hızları kolaylaştırmak için merkezi ve merkezi olmayan alışverişlerin unsurlarını birleştiriyor. Piyasadaki DEX platformlarının çoğu AMM’lerdir, IDEX ise sipariş defterlerini kullanır ve ağdaki siparişleri eşleştirmek için kullanılan sistemi merkezileştirir.

Ethereum’da maksimum işlevsellik ve hız için IDEX, Katman-2 İyimser Toplamaları kullanır. İyimser Toplama, ana ağın merkezi olmayan modelini, bu durumda IDEX‘i korurken, zincir dışı işlemlerin işlenmesinde daha yüksek hızlar kullanan bir ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum kullanıcıları, gaz fiyatlarının arttığı ve Ethereum kullanımının pahalı hale geldiği ağ meşgul olduğunda tıkanıklık sorunları yaşayabilir. Bu nedenle Ethereum, yaklaşmakta olan Ethereum 2.0 yükseltmesi ile yavaş yavaş Hisse Kanıtı konsensüs mekanizmasına geçiyor.

İdex Coin Yorum ve Geleceği?

IDEX, Ekim 2016’da başlatılan “merkezi olmayan bir borsa”dır. Gerçek zamanlı ticareti destekleyen ilk Ethereum tabanlı merkezi olmayan akıllı sözleşme borsasıdır. En gelişmiş Ethereum DEX olduğunu iddia ediyor. Limit ve piyasa emirlerini, gazsız iptalleri ve birçok işlemi aynı anda doldurma yeteneğini destekler. idex coin ise bu borsaya ait kripto para birimidir. borsanın çalışmalarına göre değeri oluşmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments