1. Haberler
  2. Analizler
  3. İşte DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

İşte DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı on-chain ölçümler, Bitcoin’in tabana yakın olabileceğini gösteriyor. Ayrıyeten, şayet doğruysa, en son rahatlama rallisinin DOGE dahil altcoin’lerde keskin yararlar sağlayabileceğine işaret ediyor. Rakesh Upadhyay, tekniklerin ne gösterdiğini öğrenmek için en büyük 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor. Biz de Rakesh Upadhyay’ın tahlillerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Yorumcoin.com’dan da takip ettiğininiz üzere ABD pay senedi piyasaları ve kripto para piyasası bu hafta bir rahatlama rallisine şahit oluyor. Birkaç yılın en yüksek düzeyinden geri çekilen ABD doları endeksi (DXY) riskli varlıklardaki yükselişi destekliyor. Genel olarak, kripto para üniteleri ABD dolarının fiyatına zıt hareket ediyor. Fakat bu haftaki yükseliş, boğaların piyasa üzerindeki hakimiyetinin sona erdiği manasına gelmiyor.

CryptoQuant kıdemli analisti Julio Moreno, on-chain datalara atıfta bulunarak, Bitcoin (BTC) madencilerinin çoktan teslim olmuş olabileceğini söyledi. Tarihi datalar, madenci teslimiyetinin çoklukla piyasa tabanlarından evvel geldiğini gösteriyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bitcoin fiyatının cazip bir düzeye ulaşmış olabileceğini gösteren bir öbür on-chain ölçüm, Mayer Multiple. Metrik, Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalama kıymetine bölünmesiyle hesaplanıyor. Bitcoin’in çok satın alınıp alınmadığını, düşük kıymetli mi yoksa uygun fiyatlı mı olduğuna işaret ediyor. 22 Haziran’da göstergenin okuması 0,5 idi. Kripto teşebbüsçüsü Kyle Chasse’e nazaran, Bitcoin’in fiyatı tüm süreç günlerinin yalnızca %3’ünde bu kıymetin altına düştü. Artık tahlil zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin düşüş trendinde toparlanmaya çalışıyor. Lakin boğalar fiyatı %38,2 Fibonacci düzeltme düzeyi olan 23,024 dolara itmek için çaba ediyor. Bu, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

Boğalar için birinci mani muhtemelen 21,723 dolarda ve akabinde 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA (23.529 dolar). Güçlü düşüş trendleri sırasında, ayılar bu düzeye rallilerde satış yapıyor. Bu nedenle, dikkat edilmesi gereken değerli bir düzey haline geliyor.

Fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir biçimde düşerse, ayıların buyruğunda olduğunu gösterir. Satıcılar daha sonra BTC’yi 17.622 dolardan kritik düzeye indirmek için öteki bir teşebbüste bulunacaklar. Bilakis, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ayıların denetimini kaybediyor olabileceğini düşündürür. Bunun, 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (27.995 dolar) muhtemel bir ralli için kapıları açması mümkün.

Ethereum (ETH)

Ethereum, 20 Haziran’dan bu yana 1.200 ile 1.050 dolar ortasında süreç görüyordu. Bu dar aralıklı trade, boğaların fiyatı 20 günlük EMA’ya (1.332 dolar) zorlamaya çalışmasıyla 24 Haziran’da üst taraflı çözüldü.

Bu düzeyin ayılardan güçlü bir direnç çekmesi mümkün. Fiyat, 20 günlük EMA’dan keskin bir formda düşerse, hassaslığın olumsuz olduğunu ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterir.

Ayılar daha sonra fiyatı 1.050 dolara çekmeye çalışacak. Bu takviyenin altında bir kırılma ve kapanma durumunda, hayati takviyenin 881 dolarda yine test edilmesi mümkün. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, 1.700 dolarlık kırılma düzeyine bir ralli mümkünlüğü artar.

Binance Coin (BNB)

Ayılar 22 Haziran’da BNB’yi 211 doların altına çekmeye çalıştı. Lakin boğalar yerini korudu. Bu, 20 günlük EMA’yı (243 dolar) rahatsız eden bir yardım mitingi başlattı.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, 211 doların altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olma mümkünlüğünü artıracaktır. BNB’nin daha sonra, ayıların tekrar güçlü bir direnç oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (284 dolar) yükselmesi beklenen.

Diğer bir mümkünlük da, fiyatın 20 günlük EMA’dan keskin bir biçimde düşmesidir. Bu olursa, ayılar BNB’yi 211 doların altına çekmeye ve 18 Haziran’ın gün içi en düşük düzeyi olan 183 dolara meydan okumaya çalışacaklar. Bu dayanağın altında bir kırılmanın, 150 dolara düşüş trendinin başladığını göstermesi mümkün.

Ripple (XRP)

Ripple’deki dar aralıklı süreç, 24 Haziran’da 20 günlük EMA’nın (0,35 dolar) üzerinde bir kırılma ile üst istikametli çözüldü. Bu, ayıların denetimini muhtemelen kaybettiğini gösteriyor.

Alıcılar, 24 Haziran’da fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,40 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Fakat günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların seviyeyi agresif bir halde savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, XRP’nin 0,35 dolara düşmesi mümkün.

Bu varsayımın bilakis, fiyat yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, yeni bir yükseliş hareketinin başlangıcını önerecektir. Bu durumda XRP’nin evvel 0,46 dolara yükselmesi ve akabinde 0,56 dolara fırlaması mümkün.

Cardano (ADA)

Cardano, son birkaç gündür 20 günlük EMA (0,50 dolar) ile 0,44 dolarlık güçlü dayanak ortasında gidip geliyor. Lakin bu dar aralıklı trade’in uzun müddet devam etmesi pek mümkün değil.

RSI kademeli olarak yükseliyor ve bu da düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Bu da, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artırıyor. Bu olursa, ADA’nın 0,70 dolara tırmanması muhtemel.

Bu varsayımın tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların seviyeyi agresif bir formda savunduklarını gösterecektir. Satıcılar daha sonra ADA’yı 0,44 ile 0,40 dolarlık güçlü dayanak bölgesinin altına çekmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

SOL, DOGE, DOT, SHIB ve LEO analizi

Solana (SOL)

Solana, 22 Haziran’da 20 günlük EMA’dan (36 dolar) geri döndü, fakat ayılar daha düşük düzeyleri sürdüremedi. Boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı 23 Haziran’da 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde sürdürürse, SOL’un 50 günlük SMA’ya (45 dolar) yükselmesi mümkün. Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, ayıların denetimini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterecektir.

Bu varsayımın tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde devam edemezse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösterecek. Satıcılar fiyatı 33 doların altına çekerse SOL’un 27 dolara düşmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 21 Haziran’dan bu yana 20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) yakınında süreç görüyor. Bu, boğaların 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma bekledikleri için durumlarını kapatmadıklarını gösteriyor.

RSI yavaş yavaş orta noktaya gerçek yükseliyor. Ayrıyeten, 20 günlük EMA düzleşiyor. Bu da boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, DOGE, ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (0,08 dolar) yükselebilir. Boğaların 0,10 dolara mümkün bir üst hareket için kapıları açmak için bu mahzuru aşması gerekecek.

Alternatif olarak, DOGE fiyatı 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar DOGE’yi  0,06 doların altına çekmeye ve ruhsal dayanağa 0,05 dolardan meydan okumaya çalışacak.

Polkadot (DOT)

DOT, 23 Haziran’da 7,30 dolarlık takviyeden sıçradı. Bu da boğaların daha yüksek bir taban oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat, boğaların üstesinden gelmesi için kıymetli bir mani olan 20 günlük EMA’ya (8,15 dolar) ulaştı.

RSI 45’in üzerine çıktı ve 20 günlük EMA düzleşiyor. Bu, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, DOT’un 12,44 dolardan genel dirence gerçek bir ralli teşebbüsünde bulunması mümkün.

Bu düzeyin yeniden güçlü bir direnç olarak hareket etmesi beklenen. Ayrıyeten, fiyat buradan düşerse DOT’un birkaç gün 12,44 dolar ile 7,30 dolar ortasında sıkışması mümkün. Ayıların, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığını belirtmek için fiyatı 7,30 ila 6,36 dolar takviye bölgesinin altına düşürmesi gerekecek.

Shiba Inu (SHIB)

Ayılar, 22 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,000009 dolar) altına çekmeye çalıştı. Fakat boğalar yerini korudu. DOGE katili, 23 Haziran’da 20 günlük EMA’dan toparlandı. Lakin alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,000011) üzerine çıkaramadı.

20 günlük EMA düzleşti ve RSI, alıcılar ve satıcılar ortasındaki dengeyi gösteren orta noktanın çabucak üzerinde. Bu istikrarın, fiyat 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa boğalar lehine dönmesi mümkün. Daha sonra SHIB’in 0,000014 dolardan genel dirence yükselmesi mümkün.

Tersine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, ayıların üstünlüğü ele geçirdiğini gösterir. SHIB’in daha sonra 0,000008 dolara kayması mümkün.

UNUS SED LEO (LEO)

LEO, 22-24 Haziran tarihleri ​​arasında alçalan kanalın direnç çizgisinin üzerine tekraren yükseldi. Fakat boğalar daha yüksek düzeyleri sürdüremedi.

Bu, ayıların kanalın direnç çizgisini agresif bir biçimde savunduklarını gösteriyor. Fiyatı kanalın üzerinde tutamamak, kısa vadeli yatırımcıları kâr elde etmeye teşvik edebilir.

Bunun, fiyatı 20 günlük EMA’ya (5,39 dolar) çekmesi mümkün. Fiyat bu takviyeden geri dönerse, boğalar tekrar LEO’yu kanalın üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, bir sonraki durağın 6,50 dolar ve akabinde 6,80 dolar olması mümkün. Bilakis, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, LEO’nun birkaç gün daha kanal içinde sıkışıp kalabileceğini önerecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İşte DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!