Kripto Ödeme Teşebbüsü Request Finance 5.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

tarafından
71
Kripto Ödeme Teşebbüsü Request Finance 5.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kripto ödeme teşebbüsü Request Finance, Animoca Brands üzere önde gelen yatırımcıların katıldığı başlangıç cinsinde 5.5 milyon dolar topladı.

Şirketler için faturalandırma, harcama ve maaş bordrosu üzere süreçleri kolaylaştıran teşebbüs, risk sermayesi şirketi Balderton Capital ve oyun şirketi Animoca Brands üzere şirketlerden 5.5 milyon dolar yatırım aldı. Teşebbüs ayrıyeten VC XAnge ve Aave’nin kurucusu Stani Kulechov ve The Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastian Borget üzere melek yatırımcıların da ilgisini çekti. Kelam konusu fon ile şirket daha fazla işçi işe almayı ve pazarlama faliyetlerini artırmayı planlıyor.

Kurucu ve CEO Christophe Lassuyt, teşebbüsü “web3 Bill.com” olarak nitelendirdi ve The Block’a verdiği röportajda şu tabirleri kullandı:

“Bill.com, müşterilerin tek bir tıklamayla yüzlerce faturayı ödemelerine yardımcı oluyor ve biz de Request Finance ile bunu yapıyoruz. (…) 50 farklı para ünitesinde 100 faturayı 20 farklı ülkeye tek tıkla ödeyebilirsiniz.”

Ocak 2021’de kurulan şirket, şimdiye kadar içerisinde The Sandbox, Polygon, MakerDAO ve Near Protocol üzere alanın önde gelenlerinin de olduğu 20 müşterisi olduğunu ve 200 fatura ödediğini söylüyor.