Kripto piyasası yükselişte! Bitcoin öncülük ediyor

tarafından
250
Kripto piyasası yükselişte! Bitcoin öncülük ediyor

Bitcoin haftanın ilk işlem gününde 22 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kripto piyasasındaki hareketlenme ile birlikte Ethereum, Cordano, Solana gibi kripto varlıklar da haftaya güçlü bir başlangıç yaptı.

Bitcoin haftalar süren düşüş trendinin ardından yükselişe geçerek 22 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bununla birlikte Ethereum, Cordano, Solana gibi önde gelen kripto paralar da haftaya güçlü başladı.

KRİPTO PARA PİYASASINDA SON DURUM

Böylece lider kripto para Bitcoin haftanın ilk gününde yüzde 4’ün üstünde değer kazanarak 22 bin 200 dolar seviyelerinde işlem gördü.

Ethereum yüzde 10’un üzerinde günlük değerlenmeyle 1500 dolar bandına gelirken Cardano yüzde 9,4 yükselişle 0,50 dolara, Solana yüzde 6 yükselişle 42 dolara çıktı. Dogecoin ise yüzde 4,5 yükselişle 0,06 dolardan işlem gördü.

AYI PİYASASININ SONA ERECEĞİNE İLİŞKİN DONE YOK’

Yatırımcılar yükselişin uzun soluklu olup olmayacağını sorgularken uzmanlar piyasalardaki olumsuz senaryoların fiyatlandığı ve kripto varlıkların aşağı yönlü baskılanmasına neden olacak olumsuz haberlerin şimdilik azaldığı görüşünde.