Piyasa Öncüleri: O Altcoin Öldü! Toparlanma Beklemeyin

tarafından
49
Piyasa Öncüleri: O Altcoin Öldü! Toparlanma Beklemeyin

Yakın tarihli bir Bloomberg raporu Terra’nın yeni Blockchain’i hakkında birtakım görüşler içeriyor. Bu rapora dayanarak, önde gelen dört piyasa gözlemcisi Terra’nın geleceğini tartışıyor. Gözlemciler, Terra’nın yeni Blockchain’le geri dönüşünün en düzgün ihtimalle acıklı bir teşebbüs olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten piyasa gözlemcileri altcoin projesinin düşüşten kurtulmasını pek mümkün görmüyor.

Terra’nın yeni altcoin projesinin hedefi ne?

Bilindiği üzere Terra (LUNA), dolar çıpasını kaybederek çöküşe götüren algoritmik stablecoin UST olmadan küllerinden doğdu. Bu çerçevede Bloomberg, Terra’nın LUNA 2.0 ile geri dönüşü hakkında bir rapor sundu. İşte bu raporda, Terra’nın geri dönüşünün kasvetli olduğuna inanan önde gelen kripto uzmanlarının yorumları yer alıyor. Do Kwon’un yeni tokendeki rolü ve yönetişimiyle ilgili birkaç husus, yürek kırıcı faktörler olarak hareket ediyor.

Mati Greenspan, bir kripto analitik platformu olan Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su. Greenspan, “LUNA 2.0’ın geleceği yok” diyor. Greenspan, LUNA 2.0’ın, Terra çöküşünde fon kaybeden ve kayıplarını telafi edecek hiçbir yolu olmayan yatırımcılar için bir araç olarak tasarlandığını söylüyor. Greenspan’in şu tabirleri kullanıyor:

LUNA 2.0 asla hayatta kalmak için tasarlanmadı.

Khaalelulla Baig: Bu altcoin için artık bir gelecek yok!

Kaiko’da araştırma analisti olan Riyad Carrey, de Terra hakkına görüşlerini paylaştı. Carrey, LUNA 2.0’ın düşüşünün Ethereum alternatifleri ile rekabete bağlı olduğunu ileri sürüyor. Burada Ethereum alternatifi olarak belirtilen projeler Solana ve Avalanche. Öte yandan bu projeler başarısız bir token yüküne sahip değil. Göze çarpan harikulâde kayıp, algoritmik stablecoin UST’nin kaybı.

Bu nedenle LUNA 2.0’ın kardeş tokeni yok. Münasebetiyle, evvelki Blockchain LUNA Classic (LUNC) için temel olan bir özelliğin bulunmuyor. Bu durum da tokenin SOL, AVAX ve ETH üzere başkalarıyla rekabet etmesini zorlaştırıyor.

Terraform Labs’ın CEO’su ve kardeş tokenler LUNC (önceden LUNA) ve UST’nin kurucusu Do Kwon güvenilirliğini kaybetti. Bu nedenle CoinBasket’in kurucusu ve CEO’su Khaalelulla Baig, LUNA 2.0 holder’larının toneki bırakmaya istekli olduğuna inanıyor. Baig, şu iddiayı lisana getiriyor:

Luna’nın geleceği yok. Yeni Luna’yı mevcut topluluk içinde inşa etmek artık bir mana söz etmeyecek.

LUNA 2.0 fiyatı düşmeye devam ediyor

Yorumcoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere LUNA 2.0 fiyatı bir gecede çift haneli bir düşüşe şahit oldu. Terra tokeni son birkaç hafta içinde istikrarlı bir düşüş yaşadı. Buna ek olarak LUNA 2.0 fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin %85,9 altında.

Analistler LUNA 2.0 fiyat trendini kıymetlendirdi. Analistler, Terra tokeninde daha fazla düşüş öngörüyor. Halbuki Terra, yeni Blockchain’in piyasaya sürülmesiyle LUNA fiyatlarının yükseleceğini bekliyordu. Ayrıyeten proje grubu, yatırımcıların kayıplarını telafi etmelerine yardımcı olmayı istiyordu. Fakat altcoin, fiyat düşüş baskısı yaşadı. LUNA, grafikte azalan bir üçgenin akabinde kıymet kaybetmeye devam etti. LUNA fiyatı 3,3 dolardan dayanağın altına düştü ve piyasa pahasını kaybetmeye devam ediyor.