1. Haberler
  2. Altcoin
  3. Poly Coin Nedir, Yorum ve Geleceği

Poly Coin Nedir, Yorum ve Geleceği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Poly Coin Nedir?

Polymath , Güvenlik belirteçlerinin verilmesine güç sağlamak için 2017 yılında kurulmuş merkezi olmayan bir platformdur.

Güvenlik belirteçleri, bir blok zincirinde işlem gören ve tutulan hisse senedi, hisse vb. geleneksel varlıkların dijital temsilleridir.

Bu varlıkları ‘menkul kıymetler’ yapan şey, dünya çapındaki yönetim organlarının nasıl ihraç edileceğini, yönetilebileceğini ve değiş tokuş edilebileceğini dikte ederek düzenlenmiş olmalarıdır.

Proje Ethereum ağı üzerine inşa edildi ancak yakında Polymesh’e taşınmayı planlıyor .

Poly Coin Yorum

Güvenlik belirteçleri muazzam bir pazar fırsatını temsil ediyor, ancak kurumsal benimseme yolunda önemli engeller var.

Polymath, güvenlik belirteçleri için oluşturulmuş kurumsal düzeyde bir blok zinciri ve bu nitelikteki ilk özel zincir olan Polymesh ile bu engelleri ele alıyor.

Polymesh’in temelleri, ihraççıların ve yatırımcıların ihtiyaç duyduğu ve kurumların ve düzenleyicilerin ihtiyaç duyduğu en önemli unsurları temel tasarım ilkeleri aracılığıyla sağlamaya odaklanmıştır: kimlik, uyumluluk, gizlilik ve yönetişim. Bu dört sütun bir araya getirildiğinde, yerleşim gibi daha karmaşık işlemleri de destekler. Dijital menkul kıymetler yaratma ve yönetme söz konusu olduğunda, Polymesh’in özgünlüğü ona ve bunun üzerine inşa edilen uygulamalara genel amaçlı blok zincirlere göre belirgin bir avantaj sağlar. Amaca yönelik altyapı, blok zincirinin işleyişini modern sermaye piyasalarının gereksinimleriyle uyumlu hale getirmek için standart blok zinciri mimarisindeki boşlukları giderir.

Polymesh mühendisliğine ek olarak Polymath, zincir üzerinde teknik bilgisi olmayan kullanıcılara zincirin işlevselliğine erişmek için sezgisel bir araç sunan bir dizi araç da inşa etti. Polymesh’in derin işlevselliğini kullanıcı dostu araçlarla birleştirerek Polymath, sermaye piyasalarını dönüştürmeye devam ediyor.

Neden Polymath?

Polymesh’in arkasındaki fikir, sonuç olarak aşağıdaki noktaları teşvik etti;

1. ICO/Güven eksikliği

ICO’nun başlangıcı, blok zinciri girişimleri için oldukça benzersiz bir kaynak yaratma modeli olarak geldi.

Ancak, aniden Vahşi Batı’ya döndü, pompalama ve boşaltma planları ve sahte ICO’lar günün düzeni haline geldi.

Yatırımcılar ICO dolandırıcılığına girmekten korktuklarından, 2017’de gerçekleştirilen ICO’nun yaklaşık %50’sinin sefil bir başarısızlık olduğunu belirtmek gerekir .

Polymath, bu girişimleri kontrol ederek güven ve güvenlik sağlamak için yeniliğini tanıttı.

2. Standardizasyon eksikliği

Güvenlik Belirteçlerinin tam potansiyellerine ulaşmaları için, dağıtıldıkları üzerinde anlaşmaya varılmış bir düzenleyici çerçeve olmalıdır.

Ethereum blok zinciri, güvenlik belirteçlerinin oluşturulmasına izin verse de, üzerinde oluşturulması gereken bir standart yoktur.

Bu oldukça zorluydu ve ETH ağında oluşturulan güvenlik belirteçlerinde verimsizliklere neden oldu.

Ancak Polymath teknolojisi, ERC1400 – Güvenlik Simgesi Standardı aracılığıyla bunu çözmüştür.

3. Azaltılmış teknik durum tespiti

Polymath, blok zincirindeki token varlıkları için çıtayı yükseltti.

Bunu, varlıklar üzerinde hem iş hem de teknik durum tespiti yürütürken, örneğin Crypto borsaları gibi paydaşların karşılaştığı sürtünmeyi saptırarak yaptı.

Aşağıda Polymath teknolojisinin nasıl çalıştığını açıkladım…bir sonraki bölüme kadar beni takip edin.

Polymath Nasıl Çalışır?

Bunu ayrıntılı olarak tartışmak için, bu üç şeyi aklınızda tuttuğunuzdan emin olun.

  1. yatırımcılar
  2. ihraççılar
  3. Servis sağlayıcıları

Polymaths, uyumluluk ekosisteminin tam kullanımı için bu üç katılımcıyı birleştirir.

yatırımcılar

Yatırımcılar, Polymath’te yayınlanan menkul kıymet token tekliflerini satın almak/ticaret yapmak veya bunlara katılmak isteyen Kurumlar veya kişilerdir.

Burada dikkat edilmesi gereken ilk şey, bir doğrulama sürecinden geçmediyseniz, Polymath’ta güvenlik belirteçleri satın alamayacağınız veya ticaret yapamayacağınızdır.

Diyelim ki Polymath’teki herhangi bir STO’ya katılmak isteyen bir yatırımcısınız … Polymath, bunu yapabilmeniz için önce beyaz listeye alınmanızı şart koşuyor.

Beyaz listeye alma sürecini başlatmak için ülkenizde bir KYC sağlayıcısı seçmeniz ve kimliğinizi gözden geçirip onaylamaları için POLY’de bir jeton ödemeniz gerekir.

Bunu Polymath’ın web arayüzünü kullanarak yapacaksınız.

KYC sağlayıcısı kimliğinizi doğrulamayı bitirdiğinde, Polymath’ın teknolojisini kullanarak bunları blok zincirine kaydeder.

Daha sonra, belirtecin STO’suna katılmaya, menkul kıymet belirteçlerini diğer doğrulanmış yatırımcılarla borsalarda satın almaya, satmaya ve takas etmeye uygun kabul edileceksiniz .

ihraççılar

Polymath üzerinde güvenlik belirteçleri yayınlamak isteyen firmalar, her şeyden önce, ETH ağına bir işlem göndererek yeni bir güvenlik belirteci için bir teklif yayınlayacaklar.

Bu süreci başlatmak için firma, istedikleri belirteci oluşturmak için Polymath Token Studio’ya gidecek.

Bunu, adı, hisse senedi simgesini ve belirtecin uyumluluğuyla ilgili diğer gerekli bilgileri girerek yaparlar.

Belirteç oluşturulduğunda, ERC1400 standardını modelleyecek ve Ethereum blok zincirindeki bir kayıt şirketi sözleşmesinde saklanacaktır.

Bununla birlikte, oluşturulan simge, Polymath’teki yasal delegelerden herhangi biri belirtecin verilmesine izin verene kadar işlevsel olmayacaktır.

Tokenin Yasal delegeler tarafından yetkilendirilmesi veya onaylanması, tokenin artık yatırımcılar tarafından alınıp alınıp satılabileceği veya borsalarda satılabileceği anlamına gelir.

Servis sağlayıcıları

Bunlar, Polymath’ta güvenlik belirteçlerinin verilmesini kolaylaştıracak üçüncü taraflardır. İçerirler; Hukuk Delegeleri, KYC/AML sağlayıcısı, Geliştiriciler

Bir sonraki bölümde, Polymath üzerinde nasıl güvenlik belirteci oluşturulacağını göstereceğim. Hadi dalalım!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Poly Coin Nedir, Yorum ve Geleceği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!