SHIB, DOGE, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Rakesh Upadhyay, Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin kritik takviye düzeylerinin altına düşmenin eşiğinde olduğunu söylüyor. Bitcoin artık tekrar düşük düzeylerin yakınında süreç görüyor. O halde bu durum kapitülasyon seviyesinde bir kriz tehdidi mi? Bu sorunun yanıtı için Rakesh Upadhyay, SHIB dahil önde gelen kripto paraları tahlil ediyor. Biz de analistin kestirimlerini kendi anlatımıyla okuyucularımıza sunuyoruz.

Kripto piyasasına genel bir bakış

ABD enflasyonu bir yıl öncesine nazaran %8,6 artarak 1981’den bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Bunun akabinde pay senedi piyasaları düştü. Artık yatırımcılar yıl sonuna kadar %3’lük kilit faiz oranını fiyatlıyor.

Bitcoin (BTC), S&P 500 ile sıkı korelasyonunu sürdürüyor. Bu nedenle 10 Haziran’da 30.000 doların altına düştü. Analistler hala kısa vadeli fiyat hareketi konusunda konsensüs sağlayamadı. Lakin Fundstrat kurucu ortağı Tom Lee, CNBC ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’in esasen tabana vurduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Lee, Bitcoin’in “yıl boyunca sabit kalabileceğini yahut yükselebileceğini” söyleyerek beklentilerini azaltmış görünüyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bu ortada daima olumsuz haber akışı ortasında, olumlu bir haber de var. Yorumcoin.com haberlerinde yer verildiği üzere Bloomberg, Bloomberg Terminalindeki kripto para bilgilerinin kapsamını genişletti. Münasebetiyle bu da piyasa için bir umut ışığı oldu. Bloomberg kripto para eser yöneticisi Alex Wenham, dijital varlıklara kurumsal ilginin artmaya devam ettiğini söyledi.

BTC, ETH, BNB, ADA ve XRP analizi

Bitcoin (BTC)

Boğalar, 9 Haziran’da fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (30.365 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar pes etmedi. 10 Haziran’da satış devam etti. Daha sonra ayılar fiyatı yükselen üçgenin trend çizgisinin altına çekti.

Şimdi 20 günlük EMA kademeli olarak düşmeye başladı. Ayrıyeten rölâtif güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da satıcılara avantaj sağlıyor.

Eğer fiyat trend çizgisinin altında kalırsa, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacaktır. Bu durumda, BTC, 28.630 dolara düşebilir. Bu da güçlü bir dayanak misyonu görür. Lakin bu düzey kırılırsa düşüş 26.700 dolara kadar uzar. Alternatif olarak, fiyat 28.630 dolardan yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, üst hareket 32.659 dolara ulaşabilir.

Ethereum (ETH)

10 Haziran’daki güçlü satış, Ether’i (ETH) kritik dayanağın 1.700 doların altına çekti. Fiyat bu takviyenin altında kalırsa, ETH ayı trendine devam eder.

ETH evvel 1.500 dolara düşebilir. Sonra bu düzey de yol açarsa, bir sonraki durak 1.300 dolardaki hayati takviye olur. Bu durumda boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları gerekiyor.

Bu varsayımın tersine, ayılar fiyatı 1.700 doların altında tutamazsa, daha düşük düzeylerde birikim önerecektir. Birinci güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Bu, 2.159 dolara muhtemel bir ralli için kapıları açar. Düşen hareketli ortalamalar satıcıların lehine. Bu nedenle göstergeler karışık bir sinyal veriyor. Lakin RSI’daki müspet sapma, bir rahatlama rallisinin köşede olabileceğini gösteriyor.

Binance Coin (BNB)

BNB, son üç gündür simetrik üçgenin dayanak çizgisinin altında süreç görüyor. Fakat ayılar çöküşün üzerine inşa edemedi. Bu, satışların daha düşük düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

Öte yandan alıcılar fiyatı tekrar üçgene itmeye çalışacaklar. Bu olursa, takviye çizgisinin altındaki molada short kalmış agresif ayıların tuzağa düşmesi mümkün. Bu, fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarabilecek bir kısa kapamaya neden olur. Bu türlü bir hareket, ayıların denetimini kaybediyor olabileceğini düşündürür.

Bu varsayımın bilakis, şayet fiyat mevcut düzeyden daha düşük düzeyde devam ederse ve 273 doların altına düşerse, 260 dolarlık kritik takviyenin altına kırılma mümkünlüğünü artıracaktır. BNB’nin daha sonra 211 dolarlık hayati dayanağa gerçek bir düşüş başlatması muhtemel

Cardano (ADA)

Boğalar, 8 ve 9 Haziran’da Cardano’yu (ADA) 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (SMA) (0,64 dolar) üzerine itti. Lakin daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bu, kısa vadeli traderları kar rezervasyonu yapmaya teşvik etti.

Şimdi ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,58 dolar) altında tutmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, ADA’nın 0,53 dolardan bir sonraki takviyeye düşmesi beklenen. Bu düzey de yol açarsa, düşüş 0,44 dolara kadar uzar.

Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, hassaslığın olumluya döndüğünü ve boğaların düşüşlerde satın aldığını gösterir. Boğalar daha sonra 50 günlük SMA’daki genel pürüzü aşmak için bir teşebbüste bulunacaklar. Başarılı olurlarsa ADA’nın 0,74 dolarlık kırılma düzeyine yükselmesi ve bu yeniden bir direnç vazifesi görmesi mümkün.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), son iki gündür düşüş trendi çizgisine yakın süreç yapıyor. Fiyatı genel direncin üzerine çıkaramamak, kısa vadeli traderların kâr rezervasyonunu çekmiş olabilir.

XRP, alıcıların düşüşü durdurmaya çalışabileceği 0,38 dolarlık güçlü dayanağa geriledi. Fiyat dayanaktan geri döner ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, XRP’nin 0,46 dolara çıkması olası.

Aksine, ayılar batar ve fiyatı 0,38 doların altında tutarsa, aşağı istikametli bir azalan üçgen modelini tamamlayacaktır. Bu, satışı ağırlaştırır ve fiyatı 0,33 dolara kadar aşağı çeker. Bu takviyenin altında bir kırılma, düşüş trendinin tekrar başlamasına işaret eder.

SOL, DOGE, DOT, AVAX ve SHIB analizi

Solana (SOL)

Solana, son birkaç gündür 20 günlük EMA (44 dolar) ile 37 dolar ortasında süreç görüyor. Alıcılar, 9 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar yerini korudu.

RSI’daki olumlu sapma, alıcılar için küçük bir avantaja işaret ederken, aşağı inen hareketli ortalamalar, ayıların üstünlüğü olduğunu gösteriyor. Bu belirsizliğin uzun müddet devam etmesi muhtemel değil. Münasebetiyle ayılar fiyatı 35 doların altına düşürürse, SOL’un düşüş trendine devam etmesi beklenen. Sol için aşağı tarafta bir sonraki durak 30 dolar.

Bu varsayımın bilakis, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, SOL’un 50 dolara ve akabinde genel dirence 60 dolara yükselmesi muhtemel

Dogecoin (DOGE)

Boğalar, 8 ve 9 Haziran’da Dogecoin’i (DOGE) 0,08 doların üzerinde tutmak için gayret etti. Bu, daha fazla satış çekmiş oldu ve dayanak 10 Haziran’da çöktü.

Ayılar avantajlarını geliştirmeye ve fiyatı 0,07 dolarlık hayati takviyeye indirmeye çalışacak. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret eder.

Fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın (0,08 dolar) üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz kılar. Bu halde, DOGE’yi 0,10 dolara itebilecek agresif boğalardan alımların gelmesi mümkün olur.

Polkadot (DOT)

Polkadot’a bakacak olursak, boğalar 9 Haziran’da DOT’u simetrik üçgene geri itmeye çalıştı. Fakat, ayılar seviyeyi agresif bir biçimde savundu. Bu, ayıların dayanak çizgisini dirence çevirdiğini gösteriyor.

Ayılar, fiyatı 8,56 dolarlık acil takviyenin altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, DOT’un 7,30 dolardan kritik düzeye düşmesi muhtemel. Ayılar, düşüş trendinin yine başladığını belirtmek için fiyatı bu dayanağın altına çekmek zorunda kalacak.

Bu düşüş görünümü, fiyat 8,56 dolardan toparlanır ve direnç çizgisinin üzerine çıkarsa geçersiz olur. Bu durumda, DOT’un daha sonra fiyatı 11 dolara ve daha sonra 12,50 dolara itmeye çalışacak alıcıları çekmesi muhtemel.

Avalanche (AVAX)

AVAX, son iki gündür boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji şamdan deseni oluşturdu. Bu belirsizlik 10 Haziran’da aşağı taraflı çözüldü ve ayılar fiyatı 21 dolardan güçlü takviyeye çekmeye çalışıyor.

Fiyat, 20 günlük EMA (27 dolar) ile 21 dolar ortasında kaldı. Bu dar aralıklı ticaretin, önümüzdeki birkaç gün içinde bir aralık genişlemesi ile çözülmesi olası. RSI’daki olumlu ayrışma, alıcılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Bununla birlikte, aşağı inen hareketli ortalamalar, ayıların üstünlüğü olduğunu gösteriyor.

Aralık aşağı hakikat genişlerse ve fiyat 21 doların altına düşerse, düşüş trendinin yine başlamasını önerecektir. AVAX’ın daha sonra 18 dolara düşmesi olası. Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde patlarsa, muhtemel bir ralli için evvel 33 dolara ve akabinde 37 dolara gerçek yolu açar.

Shiba Inu (SHIB)

Şimdi SHIB, 7 Haziran’dan bu yana 0,000010 dolardan güçlü takviyeye yakın süreç görüyor. Boğalar takviyesi savunmasına karşın, güçlü bir toparlanma elde edemedi.

Bu, SHIB için 0,000010 dolarlık güçlü takviyenin altına kırılma mümkünlüğünü artırıyor. Bu olursa, SHIB aşağı istikametli bir azalan üçgen modelini tamamlayacaktır. Bu durumda SHIB’in, 12 Mayıs’ın gün içi en düşük düzeyi olan 0,000009’a düşmesi olası. Bu dayanak de kırılırsa, bir sonraki durak 0,000006 dolar olur.

Bu düşüş görüşünü geçersiz kılmak için alıcıların fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itmesi gerekecek. Bu üzere bir durumda, SHIB için mümkün bir rallinin 0,000014 dolara ulaşmasının yolunu açar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SHIB, DOGE, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!