Shiba Inu ile Ödeme BitPay Entegrasyonu ile 179 Ülkede Etkinleştirildi

tarafından
53
Shiba Inu ile Ödeme BitPay Entegrasyonu ile 179 Ülkede Etkinleştirildi

Bilindiği üzere BitPay, Aralık 2021’de resmi olarak Shiba Inu’yu (SHIB) desteklemeye başladı. Bu dayanakla birlikte SHIB’in ödeme yolu olarak benimsenmesi de artış gösterdi.

Edge artık BitPay Protokolünü desteklediğinden, Shiba Inu ödemeleri artık 179 ülkede daha fazla kullanıcı tarafından kullanılabilir. Edge, müşterilerin 130’dan fazla dijital varlık satın alabilecekleri, satabilecekleri, takas edebilecekleri ve harcayabilecekleri, saklama gerektirmeyen bir cüzdandır. 179 ülkede on lisanda 1,7 milyondan fazla hesabı takviyeler.

BitPay CEO’su Stephen Pair, mevzuyla alakalı şu sözleri kullandı:

“Edge’nin dayanağıyla birlikte, hem müşteriler hem de kripto ödemelerinin avantajlarından yararlanmak isteyen tüccarlar için çevrimiçi ve mağazada ödeme kalitesini artırabiliyoruz.”

Tüccarlar ve işletmeler, BitPay Protokolünün 200 milyondan fazla kripto kullanıcısından ödeme almasını muvaffakiyetle sağlayan cüzdanları aracılığıyla artık kripto para kabul edebilir.

BitPay resmi olarak Aralık 2021’de Shiba Inu parasını desteklemeye başladı ve bu da Shiba Inu’nun yüzlerce BitPay satıcısında harcanmasına müsaade verdi.

Benimsenme Artıyor

Shiba Inu’nun ödeme olarak kabulü artmaya devam ediyor. Brezilya futbol kulübü Sao Paulo FC geçtiğimiz günlerde Bitso ve Bitpay üzerinden bilet ödemesi olarak Shiba Inu ve öbür kimi kripto para ünitelerini kabul ettiğini duyurdu.

Meksika’nın önde gelen fast-food restoran zinciri Chipotle, artık dijital ödeme platformu Flexa aracılığıyla Shiba Inu, Bitcoin ve başka kripto para ünitelerini kabul ediyor. Bu ödeme prosedürü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2.975’ten fazla Chipotle restoranında kullanılabilecek.

Daha evvel Shiba Inu’nun artık 65’ten fazla ülkede binlerce restoran tarafından kabul edildiğini bildirmiştik.