Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsası Süreçleri Askıya Aldı!

tarafından
22
Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsası Süreçleri Askıya Aldı!

Bitcoin ve altcoin borsası CoinFLEX, güçlü piyasa şartları nedeniyle müşterilerin para çekme süreçlerini askıya aldı. CoinFLEX, Celsius ve Babel’in benzeri aksiyonlarda bulunmasından sonra bu ay hizmetleri sınırlayan üçüncü kripto şirketi oldu. Borsa orta derecede büyük, lakin kararı kripto pazarını etkilemiş üzere görünmüyor. İşte detaylar…

Bir Bitcoin ve altcoin platformu daha süreçleri askıya aldı

Kripto borsası CoinFLEX, hizmetlerini sınırlayan kripto firmaları listesine katılarak para çekme süreçlerini duraklattı. CoinFLEX bugün yaptığı açıklamada, tüm para çekme süreçlerini duraklatmanın nedeni olarak “geçen haftaki çok piyasa koşullarını” gösterdi. Ayrıyeten “karşı bir tarafı içeren belirsizliğin devam etmesini” gösterdi. CoinFLEX, kelam konusu karşı tarafın Three Arrows Capital yahut diğer bir kredi firması olmadığını da kelamlarına ekledi.

Three Arrows Capital, başka birkaç kripto şirketini etkileyebilecek bir ihtimal olan iflas söylentileriyle karşı karşıya olan bir kripto hedge fonudur. CoinFLEX, para çekme süreçlerini durdurmanın yanı sıra, mahallî tokenı FLEX Coin’in (FLEX) ticaretini de askıya alacağını söyledi. Bu hem kalıcı hem de spot ticaret için geçerlidir. Şirket, 27 Haziran’da bir güncelleme sağlayacağını söyledi. 30 Haziran’a kadar para çekme süreçlerine devam etmeyi hedefliyor.

Askıya alma trendini Celsius başlattı

CoinFLEX, bu ay para çekme süreçlerini durduran üçüncü kripto şirketi oldu. Yorumcoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Celsius, 13 Haziran’da para çekme süreçlerini askıya alarak trendi başlattı. Babel Finance, 17 Haziran’da da birebir şeyi yaptı. Ek olarak, Bancor, düşmanca piyasa şartları nedeniyle Süreksiz Ziyan Muhafazası isimli bir yatırımcı müdafaa programını duraklattı. Başkalarının tersine para çekme süreçlerini askıya almadı.

CoinFLEX orta büyüklükte bir borsadır. Son 24 saat içinde 500 milyon ila 1.5 milyar dolar ortasında bir süreç hacmi var. Bununla birlikte, borsa yatırımcı hislerini yahut piyasayı etkileyecek kadar tanınan görünmüyor. CoinFLEX’in kararına karşın Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 3.4 arttı. Yeniden de, Coinflex’in hizmetleri kapatmaya karar vermesi, öteki şirketleri de bu kararı takip etme konusunda etkileyebilir. CoinFLEX Telegram üyeleri, son birkaç gündür para çekme ile ilgili meseleleri aslında bildiriyordu.

CoinFlex CEO’su Mark Lamb Perşembe günü firmanın Telegram kanalına “Paramın %99.X’i şu anda CoinFLEX’te” dedi. “Hiçbiri geri çekilmedi.” diye ekledi. Durum, kripto pazarlarındaki satışlar devam ederken ve bölümdeki şirketler baskıyı hissetmeye başladığından, likidite konusunda süregelen telaşları vurguluyor.