Tom Lee’den Balinalara Kadar: Taze Bitcoin Kestirimleri Çıktı!

tarafından
19
Tom Lee’den Balinalara Kadar: Taze Bitcoin Kestirimleri Çıktı!

Fundstrat analistlerinden Tom Lee, Bitcoin’in “zaten tabanı gördüğünü” söyledi. Analist, Saylor’un 1 milyon dolarlık Bitcoin üzerine bahse girdiğini söylüyor

Tom Lee, Bitcoin ve altcoin piyasanın “zaten tabanı gördüğünü” öne sürüyor

Bitcoin, en güzel bilinen iki savunucusunu elinde tutuyor. Lakin biri BTC fiyat varsayımlarını değerli ölçüde soğuttu. Bu isim, Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee. Ünlü analist, 9 Haziran’da CNBC ile yaptığı röportajda karmaşık bildiriler verdi. Bitcoin’in yılı başlangıç ​​fiyatının üzerinde bitirip bitirmeyeceğinden emin olmadığını söyledi.

Şimdi, 2022 Bitcoin fiyat kestirimleri, makro baskılar ve Terra patlaması üzere olaylarla tabanlara işaret ediyor. Birden fazla analist BTC’de 20.000 doları görebileceğimizi söyledi. Lakin Tom Lee, altta yatan gücün şu anda dikkatte paha olduğunu söylüyor. Üstteki CNBC röportajında şunları kaydetti:

Bu riske açık bir varlık. Bu yüzden Nasdaq ve Bitcoin’in ralli yaptığı ölçüde, piyasanın aslında tabana vurmuş olduğu konusunda daha rahat olmamıza yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Aynı vakitte Lee, ABD borsası Coinbase de dahil olmak üzere büyük kripto şirketlerindeki Terra fiyaskosunu ve işten çıkarmalara değindi. Bitcoin’in “insanların beklediğinden çok daha yeterli davrandığını” söyledi.

Bu ortada Lee Bitcoin’deki boğa varsayımlarıyla bilinmektedir. Bunların ortasında, Bitcoin Kasım ayında ATH düzeyi 69.000 dolardayken 2022 için 200.000 dolarlık varsayımı vardı.

Michael Saylor: “Sıfıra gitmiyorsa, bir milyona gidiyor”

Bu ortada, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, düşüşü bir kenara iterek yükselişe geçti. 8 Haziran’da CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin’in yasaklanacağını yahut sıfıra gideceğini argüman edenleri “itibarsızlaştırıldı”. Saylor şunları söylüyor:

Eğer inkar edenler yanılıyorsa ve kuşkucular yanılıyorsa sıfıra gitmeyecek ve sıfıra gitmeyecekse bir milyona gidecek.

Yeni bir şey olmasa da, Saylor’un “buradan nereye gittiğimiz konusunda çok iyimser” olması, yeni merkez bankası mali sıkılaştırma devrinde, risk varlıklarına ait genel olarak karamsar bakış açısıyla giderek daha fazla övünüyor. Yorumcoin.com olarak aktardığımız üzere, kimileri manalı bir fiyat toparlanmasının girmesinin 2024’te bir sonraki blok sübvansiyonunun yarıya (halving) indirilmesine kadar süreceğine inanıyor.

Bu ortada Saylor, mevcut rezervleri için daha fazla BTC satın almaya gelince, “piyasayı zamanlamasının” bir manası olmadığını söyledi. “Büyük bir şirket için ortalama dolar maliyetinin muadilini yapıyoruz” diye açıkladı:

Piyasaya vakit ayırmaya çalışmıyoruz. Bence S&P ve Bitcoin endeksindeki tüm istatistikler, piyasayı zamanlayamayacağınızı gösteriyor. Şartların bize müsaade verdiği ölçüde piyasaya hür nakit akışlarına yine yatırım yapıyoruz.

Bu ortada, yazım sırasında BTC/USD, 30 bin doların çabucak üzerinde süreç görüyor. BTC bugün en fazla 30,609.31 doları gördü.