Trader’lar Korkuttu: Altcoin’ler Bu Tarihe Kadar Düşebilir!

tarafından
42
Trader’lar Korkuttu: Altcoin’ler Bu Tarihe Kadar Düşebilir!

Bitcoin’in 20.000 dolara düşeceğine dair spekülasyonlara karşın, piyasa hakimiyeti yörüngesi üst istikamette görünüyor. Şu anda, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hissesi, yani BTC hakimiyet oranı yüzde 46 düzeyinde bulunurken, altcoin fiyatları son vakitlerde acı çekti.

Bitcoin’in altcoin projeleri üzerindeki hakimiyeti yüzde 50’yi görebilir mi?

TradingView’da etkin varlığı olan bir trader olan Project Syndicate’e nazaran, Bitcoin, pazar hissesini daha da artıracak. Trader, Bitcoin’in yüzde 50’lik bir doruğa ulaşmasını bekliyor. Bitcoin yüzde 50 düzeyini test ederse neler olur? Kimilerine nazaran Michael Saylor üzere Bitcoin destekçilerinin argümanları güçlendirilebilir. Yorumcoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen ay, Microstrategy CEO’su, düzenlemenin hızlanması nedeniyle kesimdeki potansiyel bir sarsıntı nedeniyle Bitcoin’de büyük bir yükseliş öngördü. Saylor, düzenlemenin varlık sınıfını 1 trilyon dolarlık varlık sınıfından 10 trilyon dolara taşıyacağını söyledi.

Project Syndicate, Bitcoin yüzde 50 piyasa hakimiyet düzeyini yine test edene kadar altcoin’lerin kanamaya devam edeceğini varsayım etti. Makro ekonomik durum ve geçen ayki Terra çöküşü nedeniyle, altcoin fiyatları yakın geçmişte büyük kayıplar yaşadı. Trader, altcoin’lerdeki düşüşün Temmuz yahut Ağustos ayına kadar devam edeceğini öne sürüyor. Mevcut durumun, altcoin yatırımcıları için kusursuz bir formasyon üzere görünmediğini belirtti. Uzmanlara nazaran Bitcoin’in yüzde 40-50 hakimiyet düzeyleri ortasında gezinmesi mümkün.  Bu düzeyin tekrar test edilmesi durumunda ETH ve öbür coin’lerin çökebileceği belirtiliyor.

Bitcoin fiyatında son durum nedir?

Bu ortada, Bitcoin son birkaç hafta içinde 29.000-31.500 dolar aralığında volatildi. Son birkaç gün, birincil kripto para ünitesi için epeyce değişkendi. 6 Haziran’da 30.000 doların altından neredeyse 32.000 dolarlık çok günlü en yüksek düzeye sıçradığında volatilite başladı. Fakat bu noktada, BTC saatler içinde 2.000 dolardan fazla kayıp ile 29.200 dolara düştüğünde görünüm hayli süratli bir halde değişti. Bununla birlikte, diğer bir fiyat artışı da geldi. Bitcoin kısa bir mühlet sonra kendisini 31.500 doların üzerinde süreç görürken buldu.

Dalgalanmalar biraz daha devam etti. BTC’yi bir kere daha 30.000 dolara, aşağı tarafa itti. O vakitten beri, kripto para ünitesi bu düzeyde nispeten sakin kaldı. Şu anda bu düzeyin tam üzerinde oturuyor. Hal bu türlü olunca, piyasa bedeli 580 milyar dolarda kaldı. BTC’nin altcoinler üzerindeki  mevcut hakimiyeti yüzde 46.5. Öte yandan, Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir düşmeye devam ediyor. Bu, piyasa hissiyatı düşüş eğilimindeyken üretim maliyetleri arttığında bile devam ediyor.