TRT Metaverse İzleyicilerle Buluştu

tarafından
14
TRT Metaverse İzleyicilerle Buluştu

Yayıncılık bölümünde bir birincisi gerçekleştiren TRT, TRT Metaverse’ü canlı yayınlar eşliğinde izleyicilerle buluşturdu.

TRT Metaverse ve Yayıncılık Forumu kapsamında gerçekleştirilen canlı yayınlar Türkiye’nin birinci metaverse ajansı ME’nin iştirakiyle yapıldı. Aktifliğe konuşmacı olarak katılan ME’nin CEO’su Can Yurdakul, şu sözleri kullandı:

“Her vakit Türkiye’nin iki kıta ortasındaki uçurumu kapatmadaki stratejik ve jeopolitik kıymetinden bahsediyoruz. Metaverse için durum tıpkı; üniversal ve çok kültürlü bilgi birikimi ile teknoloji ortasındaki boşluğu dolduruyoruz. Yayıncılığın geleceğini bugünden, üç boyutlu ve farklı bir perspektifle TRT Metaverse’ünde yaşayacak olmaktan büyük heyecan duyuyorum.”

Videolar Sunuldu

Etkinlikte, ME ve ILLUSORR paydaşlığıyla hazırlanan TRT METAVERSE ile alakalı olarak lansman görüntüleri sunuldu. TRT Metaverse ile insanların tanınan sanatkarlarla bir ortaya geleceği ve haberin kaynaklarıyla direkt bağlantı kurabileceği bir dünyanın ayaklarımızın altına serileceği söz edildi. TRT Metaverse; buluşma alanları, TRT Mağazaları, konferans salonları, küresel televizyon ağı, haber stüdyoları ve canlı yayın alanları üzere farklı toplumsal ve deneyimsel emellere hizmet eedecek ve kullanıcılara birçok farklı tecrübe yaşatacak.

Kullanıcılar ayrıyeten TRT Metaverse’te kendi avatarlarını kullanarak gezebilecek, VR gözlük kullanarak da birbirleriyle bağlantıya geçebilecek.

Konuyla ilgili Linkedin’den bir açıklamada bulunan ME ajansı, “#TRT ile güçlerimizi birleştirerek ülkemizin mükemmel geçmişine yakışır bir tarih yazmak için bugünden yola çıkıp #yayıncılık ve Web 3.0’ın geleceğini oluşturarak TRT Metaverse için birinci adımları attık. Kurucumuz ve CEO’muz Can Yurdakul, TRT Metaverse lansmanında yayıncılık dünyasına öncülük edecek #fütürist vizyonumuzu açıkladı ve salonlar, mağazalar, oditoryumlar, galeriler, stüdyolar ve yayın üzere farklı fonksiyonlara mesken sahipliği yapacak eşsiz dizaynlı alanları gösterdi. Artık kemerlerinizi bağlayın ve TRT Metaverse için hazırlayacağımız #sürükleyici bir tecrübeye dalmaya hazırlanın!” sözlerini kullandı.