Visa, CryptoPunk Asset’e (NFT) 150.000 $ yatırım yaptı

tarafından
49
Visa, CryptoPunk Asset’e (NFT) 150.000 $ yatırım yaptı

Kredi kartı devi Visa, 2017’de alanın ana akım kültürüne öncülük eden dijital sanat eserleri kolektifi CryptoPunk’u 150.000 $’lık bir satın almayla, yenilmez token (NFT) alanına girmesiyle önemli bir sıçrama yaptı.

Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısı duyurusunda, Visa’nın kripto başkanı ve kendi kendini NFT meraklısı ilan eden Cuy Sheffield, dijital ekonomide NFT varlıkları satın almanın değeri, son birkaç yılda pazarın muazzam büyümesi hakkında görüşlerini paylaştı. , Visa’nın bu yatırımdaki ticari teşviklerinin yanı sıra.

Sheffield, “Müşterilerimizin ve ortaklarımızın katılmasına yardımcı olmak için, küresel bir markanın bir NFT satın alması, depolaması ve kullanması için gereken altyapı gereksinimlerini ilk elden anlamamız gerekiyor” iddiasında bulundu.

“Bir dijital varlığı birden fazla ortamda takip etme ve kullanma yeteneği biletleme, oyun müziği, sanat ve ötesinde heyecan verici yeni fırsatlar anlamına gelebilir” diye devam etti.

Visa, mohawk, palyaço yeşili gözleri ve ruju olan bir kadın figürü olan CryptoPunk 7610’u satın aldı ve ilk olarak 23 Haziran 2017’de talep edildi ve ilk olarak bir ay sonra cüzi bir 0,6 Ether ( ETH ) (o sırada 114 $) karşılığında satıldı .

Blockchain’in doğal açık defter özelliğini kullanan kişi, Visa’nın yeni edindiği varlığının Çarşamba günü 49.50 ETH’ye, yani 149.939 $’a satın alındığını görebilir.

NFT pazarındaki bu önemli yatırım, Visa’nın kripto para piyasasındaki arayışlarının arkasından geliyor. Kripto merkezli kredi ve banka kartlarının 2021’in ilk yarısı boyunca etkileyici 1 milyar dolar işlem yaptığı bildirildi .

NFT pazar parabolik büyüme tanık : Beeple en sanat “İlk 5000 Gün, everydays” tarihi satışı ile sonuçlanan, 2020 boyunca kaldırdı Christie’nin müzayede evinde 69 milyon $ üzerinde.

İlgili: Kripto var mı? İşte yığınınızı harcamanıza izin veren 3 banka kartı

2021’in ikinci yarısında ilerlerken, uzaydaki ivme bir kez daha artıyor gibi görünüyor. Ağır siklet boks efsanesi Mike Tyson kısa  süre önce OpenSea’de bir dizi tokenleştirilmiş koleksiyon yayınladı.

Son rakamlara göre , platform son 30 günde 1,06 milyar dolar değerinde 1,18 milyonun üzerinde  işlem gerçekleştirdi ve 2021’de dikkate değer bir %12,000 artış kaydetti.

Sheffield, CryptoPunk hakkındaki yorumlarını, “Ticaret ve ödemeler tarihine batmış  bir şirketiz – ancak gözlerimiz geleceğe bağlıyız. CryptoPunk satın almamızla, önce ayağa fırlıyoruz. Bu, bu alandaki çalışmalarımızın sadece başlangıcı.”