1. Haberler
  2. Altcoin
  3. VVS Coin Nedir? VVS Finance (VVS) Coin Yorum ve Geleceği 2022

VVS Coin Nedir? VVS Finance (VVS) Coin Yorum ve Geleceği 2022

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazımızda VVS coin nedir, kripto para ünitesi VVS Finance (VVS ) nedir, VVS coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte VVS coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

VVS Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası bilgilerine nazaran 1 VVS Coin 0.000120 TL TL’den süreç görüyor. VVS Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -2.13% değişim gösterdi. VVS Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 2,804,905 $ dolar, toplam piyasa pahası ise 127,033,491 $ dolar düzeyinde.

VVS Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 VVS Coin 0.000007 $ dolardan süreç görüyor.

Singapur merkezli Crypto.com, Kasım 2021’de Cronos’u piyasaya sürdüğünden beri, EVM uyumlu blok zinciri, kalabalık merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında istikrarlı bir formda öne çıktı. Cronos DeFi ekosistemi şu anda 44’ün üzerinde protokolle toplam 1,83 milyar dolarlık kilitli kıymete (TVL) sahiptir.

VVS Finance, Cronos zincirindeki en büyük proje ve en büyük 10 merkeziyetsiz borsadan (DEX) biridir.

VVS Finance Nedir?

VVS Finance, likidite havuzlarını, takasları ve stake süreçlerini kolaylaştıran, Cronos blok zinciri üzerine konseyi otomatik bir piyasa yapan (AMM) DEX’tir. VVS Finance, yeni başlayanlar için bile DeFi’nin gizemini ortadan kaldırarak benimsemeyi teşvik etmeyi amaçlayan kullanımı kolay bir arayüz sunar.

VVS Finance’nin Tarihi

VVS’nin ardındaki grup, The Craftsmen takma isminin ardına saklanıyor. Anonim kalmayı tercih ederek, kendilerini “derin eser tasarımı geçmişine” sahip “mütevazı çiftçiler” olarak tanımlıyorlar. Cronos üzerine konseyi birinci AMM DEX olan DEX’i geliştirmek için Cronos ile paydaşlık kurdular.

Kasım 2021’de başlatılan proje, Crypto.com Zinciri, Ethereum ve Bitcoin ağları üzerine heyeti DeFi projelerine odaklanan bir başlangıç ​​hızlandırıcı olan Particle B tarafından da desteklendi. B Particle ilişkisi, hem Crypto.org hem de Crypto.com ekosisteminin VVS’yi desteklediği manasına gelir.

Beefy Finance ile iştirak sayesinde, kullanıcılar VVS’ye yatırım yaptıklarında Beefy Finance tokenleri (BIFI) kazanabilirler ve bu da CRO/BIFI çifti için likidite havuzu çiftçiliğine katılmalarını sağlar.

VVS, 7 Haziran 2022 itibariyle kripto para ünitesi merkeziyetsiz borsalar listesinde 28. sırada. DeFi Llama’ya nazaran platformun TVL’si 886,63 milyon dolar iken, 11 Şubat 2022’deki tüm vakitlerin TVL’si olan 1,4 milyar dolara düştü.

VVS Finance Nasıl Çalışır?

VVS Finance, Cronos ekosisteminde bir dizi merkeziyetsiz uygulamaya (DApps) güç sağlar. AMM modelini kullanan merkeziyetsiz borsalar, dijital varlıkların merkeziyetsiz ve müsaadesiz bir biçimde alınıp satılmasına müsaade veren likidite havuzlarına sahiptir. Tek bir varlığın denetimi yoktur ve hiçbir insan aracı yoktur. Bu likidite havuzları otomatik olduğundan, 7/24 ticarete müsaade verirler.

Likidite havuzları, kripto para ticaretini zorlaştırabilecek düşük likidite meselesini çözer. Likidite sağlayıcılar, varlıklarını bir fiyat karşılığında likidite havuzuna yatırarak likidite yaratırlar.

VVS üzere AMM DEX’ler, matematiksel bir formül kullanarak havuzdaki varlıkların sabit istikrarını korur. Teoride bu, likidite havuzlarında kilitli varlıkların fiyatını düzenlemeye yardımcı olur. Bir AMM’deki varlıkların fiyatları, başka borsalardaki piyasa fiyatlarından çok fazla hareket ettiğinde, traderlar, fiyatı istikrara getiren bu farktan yararlanmaya teşvik edilir.

VVS’nin tasarım ideolojisi, DeFi eserlerini kitleler için erişilebilir kılmaktır. Kolaylığına karşın, VVS Finance, aşağıda listelenen birçok pahalı özelliğe sahiptir.

VVS Finance’in Temel Özellikleri

Bling Swap

Bling Swap özelliği, kullanıcıların merkezi bir sipariş defteri olmadan çeşitli likidite havuzları ortasında tokenleri meselesiz bir halde takas etmesine imkan tanıyan algoritmik bir yönlendirme sistemidir. Kullanıcılar, Likidite Sağlayıcıları ve VVS platformu ortasında bölünmüş %0,3’lük küçük bir fiyat karşılığında tokenleri takas edebilir.

Bling Swap, kullanıcıların likidite sağlayarak çıkar elde etmelerini de sağlar. Likidite Sağlayıcılar (LP’ler), ticareti kolaylaştırmak için tokenleri VVS protokolüne yatırır. Havuz sahipliklerine nazaran yatırdıkları rastgele bir token çiftinden yapılan süreç fiyatlarının ⅔’sini kazanırlar.

Crystal Farming (Kristal Tarım)

Likidite Sağlayıcılar, yüksek getiriler için LP tokenlerini kristal çiftliklerinde stake edebilirler.

Glitter Mining

Parıltı madenciliği, LP olmayan kullanıcıların VVS tokenlerini stake etmelerine ve otomatik birleştirme avantajlarıyla daha fazla VVS yahut öteki ortak tokenleri kazanmalarına imkan tanır.

IGO

IGO, kullanıcılara Cronos’ta yeni piyasaya sürülen yeni tokenleri satın alma fırsatı sunar. Proje sahiplerine süratle büyüyen bir kullanıcı tabanına sahip esnek bir fırlatma rampası sunar. Projeler, optimize edilmiş satış sistemleriyle azamî görünürlük elde eder.

Analiz Aracı

Tokenlerin genel performansı, kullanıcı dostu bir gösterge panosu arayüzünde mevcuttur.

xVVS Nedir?

25 Mart 2022’de piyasaya sürülen xVVS, VVS Finance’in ödül getiren yönetişim tokenidir. Ekosistemin idare tokeni olarak yavaş yavaş VVS’nin yerini alacak. xVVS tokenleri, madencilere ağı desteklemek ve VVS ekosisteminin uzun vadeli yararını geliştirmek için daha fazla teşvik sağlamak için oluşturuldu.

xVVS tokenlerini almak için kullanıcıların VVS’yi stake etmesi gerekir. Şimdilik, bir xVVS, bir VVS’ye eşittir. Bununla birlikte, VVS Finance, token takaslarından elde edilen platform gelirinin değerli bir kısmını VVS’yi geri satın almaya harcayarak xVVS’nin fiyat kıymetinin vakit içinde kademeli olarak artmasına müsaade verecektir. Öbür bir kısım ise havuzdaki xVVS sahipleri ortasında katkıları oranında paylaştırılacaktır.

Madenciler, xVVS’lerini kalıcı kayıplara maruz kalmadan VVS kazanmak için kasalara kilitleyebilirler (stake edilen ticaret çiftlerinin oynaklığı nedeniyle süreksiz fon kaybı). Kilitleme sistemi, kilitlenme mühleti arttıkça katlanarak artan mükafatlar ile uzun vadeli sahipleri teşvik eder. Kilitleme müddeti bir hafta ile dört yıl ortasında değişmektedir.

VVS Finance ve Öbür Cronos DeFi Projeleri

VVS Finance, Cronos zincirindeki TVL’nin %47,7’sini oluşturan Cronos’taki en büyük projedir. Lakin Cronos’taki öbür protokollerle nasıl eşleşir?

VVS Finance – Mad Meerkat Finance (VVS – MMF)

VVS Finance üzere, Mad Meerkat Finance (MM Finance) de Cronos blok zincirinde çalışan bir AMM DEX’tir. MMF, süreç fiyatlarının makul bir yüzdesinin MMF/CRO likiditesini oluşturduğu eşsiz bir likidite ispatı protokolü kullanır.

VVS Finance, Cronos blok zincirindeki en yüksek likiditeye sahip birinci DEX olmakla övünebilir. Projeyi Cronos’taki en büyük ikinci proje yapan 308,9 milyon dolarlık MMF TVL’sine kıyasla 886,63 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip.

İki proje, such as a launchpad (fırlatma rampası), randıman çiftçiliği ve staking üzere emsal özellikleri paylaşıyor.

MM Finance, ticaret madenciliği yoluyla fiyat indirimleri sunar. Yani, kâr etmiş olsanız da olmasanız da, her ticaretten fiyatsız MMF tokenleri kazanırsınız. Ayrıyeten, Cronos’ta en düşük süreç fiyatlarına sahiptirler.

Ancak, para kazanma kelam konusu olduğunda, MM Finance başı çekiyor. VVS Finance’te sağlananlardan çok daha yüksek olan ağız sulandıran APR’ler sunarlar. Bu nedenle birçok yatırımcı kripto paralarını MM Finance’e kilitliyor.

Pek çok ortak noktaya sahip olmasına karşın, VVS Finance, kullanıcılara daha az karmaşık yarar yolları sunar. Örneğin, fiyatsız xVVS tokenleri kazanmak için tek yapmanız gereken, size ödeme yapılacak olan VVS’nizi bir müddetliğine kilitlemek. Lakin MM Finance, fiyatsız MMF tokenleri kazanmak için varlıklarınızı etkin olarak takas etmenizi gerektirir.

Güvenlik açısından VVF, daha inançlı Cronos DeFi platformudur. Nisan 2022’nin sonlarında, MM Finance web sitesindeki bir DNS güvenlik açığı, 2 milyon dolarlık kullanıcı fonunu alıp götüren bir siber saldırgan tarafından istismar edildi.

VVS Finance – Tectonic (VVS – TONIC)

Tectonic, pasif getiriler elde etmek ve DeFi borçlanmasından yararlanmak için zincirler ortası bir para piyasası ve likidite platformudur. Kullanıcılar, başka özgün varlık varlıklarını tasfiye etmek zorunda kalmadan alım satım yapmak yahut öteki kripto çeşitlerine kısa mühlet maruz kalmak için kripto ödünç alabilirler. Tectonic, kullanıcılarına yatırdıkları teminatın %75’ine kadar kredi imkanı sunuyor. Buna karşılık, VVS kredi sunmaz.

TONIC, topluluk sigorta havuzuna bahis yapmak, protokolü garanti altına almak ve daha fazla ödül kazanmak için kullanılan Tectonic’in protokol tokenidir.

Fonlar, çeşitli geri ödeme faiz oranlarında yatırılır ve daha sonra borç alanlara likidite olarak sağlanır. Oranlar dinamiktir ve varlığın arz ve talebine bağlıdır. Akıllı mukaveleler her şeyi yönetir.

Varlıklarınızı sabit bir müddet için kilitlemeniz için size muhakkak bir ödül garanti eden VVS Finance’in bilakis, Tectonic varlıklarınızı mevcut piyasa taleplerine nazaran ödüllendirir. Bu nedenlerle, Tectonic ödül oranları daima değişime tabidir.

Hem VVS Finance hem de Tectonic, pasif getiri oluşturmanıza müsaade verir.

VVS Finance – Mad Meerkat Optimizer (VVS – MMO)

Mad Meerkat Optimizer (MMO), MM Finance için DeFi getiri toplayıcıdır. Getiri toplayıcılar, kullanıcılar için stake etme ve faiz toplama süreçlerini otomatikleştiren ve optimize eden, ekseriyetle randımanı en üst seviyeye çıkarmak için öbür DeFi protokollerinden yararlanan protokollerdir.

VVS Finance ile karşılaştırıldığında Mad Meerkat Optimizer, randıman çiftçilerinin daha yüksek bir APR kazanmasını sağlar. Protokol ayrıyeten, kullanıcıların manuel olarak birleştirmeden daha fazlasını kazanmasını sağlayan otomatik birleştirme özelliğini de kullanır. Aave Compound Finance ve MakerDao üzere farklı DeFi protokolleriyle çalışır.

VVS ve MMO, kullanıcılar için düşük gas fiyatları sunar ve yeni başlayanlar düşünülerek oluşturulmuştur.

VVS Finance (VVS) Coin Yorum ve Geleceği 2022

VVS tokeni, uygun bir kripto projesinin tüm tokenlerine sahiptir. Büyük bir başlangıç ​​​​piyasa kıymetine, makul fiyat hareketine ve düzgün ticaret hacmine sahiptir.

Ancak, VVS’nin mevcut 17.3 trilyonluk sirkülasyon arzı var ve emisyon çizelgesine nazaran önümüzdeki 10 yıl içinde 100 trilyona ulaşması bekleniyor.

Nispeten, öbür büyük DEX’lerin dolanımdaki kaynakları çok daha düşüktür (en yakın olan Uniswap, yalnızca 590.8 milyon UNI’ye sahiptir). Bu çeşit enflasyonist eğilimlerle VVS fiyat performansı kuşkulu görünüyor.

VVS’nin kıymeti, son derece yüksek arzı nedeniyle yükselişte zorlukla karşılaşacak üzere görünse de, toplam arz, uzun vadeli potansiyelinin birincil göstergesi değildir. Ne de olsa, birtakım büyük kriptoların daha fazla kaynağı var ve Ethereum’un bile sınırsız kaynağı var. Daha da kıymetlisi, tokenlerin nasıl dağıtılacağı ve kullanılacağıdır.

Örneğin, arz yüksekse ve tokenin kâfi kullanımı yoksa (stake etme yahut yakma vb. yoluyla), token’ın pahası üzerinde aşağı istikametli bir baskı olacaktır.

Bununla birlikte, tezli yol haritalarına nazaran, VVS Finance projesi daha yeni ısınıyor. Planlanan yeni eserlerinden kimileri, kalıcı kaybı önlemek için Akıllı LP kaldırma, Havuz/Çiftlik Performans Öngörüleri, Flash LP, VVS Çok Ödüllü Çiftlikler ve VVS Oylama İdaresini içerir.

Tüm göstergelerden, birden fazla iddiacı VVS’nin yeterli bir yatırım olduğunu düşünmüyor. Kalabalık DeFi pazarı için enflasyonist ve tarihî olarak âlâ performans göstermedi. Bunun yerine, xVVS tokenlerinin deflasyonist tabiatı nedeniyle, birçok yatırımcı bunun yerine xVVS’ye yönelmeyi tercih ediyor.

VVS Finance protokolü şu anda Cronos zincirindeki en yeterli DeFi uygulamasıdır. Protokolün cazipliği, herkesin stake ve randıman çiftçiliği yoluyla yüksek getiri elde etmesine müsaade veren kolay arayüzünde yatmaktadır. Her şey düşünüldüğünde, takım agresif bir halde uzun vadeli beklentilerini düzgünleştirmeye çalışırken, gelecek vaat eden VVS Finance yol haritası Cronos ekosisteminde kıymet yaratabilir. Bu, xVVS tokenlerinin ve VVS token kasasının kullanıma sunulmasıyla görülebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
VVS Coin Nedir? VVS Finance (VVS) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yorum Coin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!