Cardano Vasil Ağı Yükseltmesi için Geri Sayım Başladı

tarafından
36
Cardano Vasil Ağı Yükseltmesi için Geri Sayım Başladı

Cardano blok zincirinin gerisindeki geliştirici Input Output, çok beklenen Vasil hard fork’u piyasaya sürülmeden evvelki son evreye girdi.

Şirketin Salı günü yaptığı duyuruya nazaran, blok zincirinin test ağını hard forklamak için bir güncelleme teklifi sunuldu ve böylelikle yaklaşmakta olan ana ağ yükseltmesi için geri sayım başladı. Input Output hususla alakalı olarak, “Cardano Testnet’i hard forklamak için bir güncelleme teklifi sunduğumuzu ve #Vasil ana ağ yükseltmesi için geri sayımı başlattığımızı bildirmekten memnunluk duyuyoruz. Yeni Vasil düğümü (1.35. 0) tarafından oluşturulan testnet bloklarının %75’inden fazlası ile artık inançlı bir biçimde ilerlemek için düzgün bir zincir yoğunluğuna sahibiz. Devam eden dayanak için tüm Cardano topluluğuna teşekkürler. Bunu siz olmadan yapamazdık” açıklamasını yaptı.

Geçen hafta, Input Output, geliştiriciler takımı için “önemli bir kilometre taşı” olarak işaretlenen Cardano node 1.35.0’ı yayınladı. Geliştiriciler, stake havuzu operatörlerinin %75’ini dahil ettikten sonra, Vasil test ağı ile ilerlemek için kâfi seviyede zincir yoğunluğu sağladılar.

Daha evvel bildirildiği üzere, hard fork’un başlangıçta bu ay piyasaya sürülmesi bekleniyordu, lakin teknik meseleler nedeniyle lansmanı ertelendi.

Cardano geliştiricisi artık büyük yükseltme için Temmuz ayının sonunu hedefliyor. Input Output, hard fork’un “güvenli ve emniyetli” olacağından emin olmak istediğini tekraren vurguladı. Topluluğun ve kripto borsalarının ana ağ lansmanından evvel hard fork’u test etmek için en az dört haftaya gereksinimi olacak.