Epic Games CEO’su: Fortnite Kripto Para Dalına Girmiyor!

tarafından
44
Epic Games CEO’su: Fortnite Kripto Para Dalına Girmiyor!

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Fortnite Token olarak piyasaya sürülen uydurma bir Fortnite kripto para hesabı hakkında konuştu ve bunun bir dolandırıcılık olduğunu tabir etti. Sweeney, bu token’ın Epic’in battle royale oyunu ve ticari markalarıyla ilgisi olmadığını söyledi.

CEO attığı tweet’lerle kripto para bölümündeki dolandırıcılıklara reaksiyon gösterdi. Sweeney, “Böyle bir şey dolandırıcılıktır. Epic’in avukatları bunun üzerinde çalışıyor. Bu cins şeyleri mümkün kılan kripto para piyasasına da yazıklar olsun” tabirlerini kullandı.

Bununla birlikte, birinci olarak 2021’in sonlarına hakikat ortaya çıkan Fortnite Token, bu hesabın bir dolandırıcılık olmadığını ve sırf hayran odaklı bir gayret olduğunu argüman etti.

“Bu, gerisinde belli bir sahibi yahut şirket yapısı olmayan yahut bir CEO’nun geleceğine karar vermediği, adil bir lansman, topluluk odaklı, Fortnite oyun hayranları tarafından oluşturulan bir kripto para ünitesi projesidir.”

Sweeney kısa müddet sonra bu yoruma cevap verdi ve “Ticari markalar ve telif hakları bu halde çalışmaz. İlgili olmayan bir eseri pazarlamak için Fortnite ismini ve fotoğraflarını müsaadesiz kullanamazsınız” dedi.