Hafta Sonu Bu 8 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

tarafından
69
Hafta Sonu Bu 8 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Bitcoin ve altcoin ekosistemi hafta sonu da yenilikler yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün, hatta hafta boyunca fiyatlar düşüş yaşasa da, gelişmeler durmuyor. İşte bu hafta sonu çeşitli altcoin’lerde yaşanmış yahut yaşanacak olaylar…

Bu altcoin projeleri için kıymetli gelişmeler var

Bitcoin ve münasebetiyle altcoin’lerin fiyatı, sert bir formda düşmeye devam ediyor. Bu sırada çeşitli altcoin’ler için borsa listelemesi, soru karşılık aktifliği, lansmanlar ve güncellemelerin haberi geliyor. Aşağıda, bu hafta sonu gerçekleşecek olaylar var:

  • Exeedme (XED), Crypto Birds NFT’si için minting sürecini başlatıyor.
  • Bridg$ (BRG.X), bugün Discord üzerinden lansman aktifliği gerçekleştirecek. Aktifliğe Cure Ecosystem, PIXL Coin ve Poodle Token takımı de katılacak.
  • Flux (FLUX), Türkiye saati ile 16’da soru yanıt aktifliği gerçekleştirecek.
  • Toucan Protocol: Base Carbon Tonne (BCT), karbon nötrleme aktifliğini bugün sonlandırıyor.
  • Cake Monster (MONSTA), yarın, doğum gününü kutlayacak. Bu nedenle grup bir canlı yayı gerçekleştirecek, NFT müzayedesi yapacak ve yakım portalını açarak coin yakımı gerçekleştirecek.
  • Binance, Liquid Swap’e PAX/USDT çiftlerini ekledi.
  • Singapur merkezli dijital varlık borsası Crypto.com, Unifi Protocol DAO (UNFI) ve Woo Network’ü (WOO) listeledi.

Piyasada son durum nedir?

Bu sırada, Yorumcoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), 20.000 doların altına indi. Böylelikle Bitcoin, değerli görülen 20.000 dolarlık çizginin altına düştü. Son birkaç yılın en düşük düzeyini gördü. Bu nedenle, devam eden piyasa çöküşü bir taban bulamıyor üzere görünüyor. ETH bir yıldan fazla bir müddettir birinci kere 1.000 doların altına düştü. Altcoin’ler de kırmızının derinliklerinde. ABD enflasyon sayılarından evvelki hafta, BTC 30.000 dolardaydı. Hafta sonu ve haftanın başlangıcı, varlık Pazartesi gününe kadar 23.000 dolara düştüğü için o kadar da olumlu değildi.

Durum, önümüzdeki birkaç gün içinde daha da berbata gitti. BTC, Fed’in faiz oranlarını 75 baz puan artırma açıklamasının akabinde 23.000 dolara gerçek kısa bir yükselişin yanı sıra, haftanın birçoklarında 20.000 doların üzerinde kalmak için uğraş etti. Cuma günü, BTC bir formda 20.000 doların üzerinde kalmayı başardı, fakat er ya da geç altına düşmesi neredeyse kaçınılmaz görünüyordu. Sabah saatlerinde BTC, 2017’deki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin (ATH) altına indi. Yazım sırasında yüzde 7.9’luk bir düşüş ile 19.383 dolardan süreç görüyor. Son yedi günde ise yüzde 33.4 oranında kıymet kaybetmiş durumda. Ethereum, 1.007 dolar civarında el değiştiriyor.