Genel

Maker (Mkr) Coin Nedir, Yorum

Maker Coin merkezsiz finans (DeFi) alanında faaliyet gösteren Maker ekosisteminin ana kripto parasıdır.

Ethereum tabanlı bir yönetim token’ı olan MKR fiyatları önceki gün iki yıldan sonrasında en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. MKR, son 24 saatte ortalama %40 artışla 1071 dolardan işlem görüyordu. Bununla beraber token en son 21 Ocak 2018’de 1798 dolara ulaşarak üstün dereceli kırmıştı.

Analistler CoinDesk’e, son rallinin, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün hızlı büyümesinin gecikmiş ve uzun süredir beklenen bir sonucu bulunduğunu söyledi. MKR, Maker’ın merkezi olmayan kredi platformu ve merkezi olmayan özerk kuruluş MakerDAO için kullanılan bir yönetim token’ı.

Maker Coin Güncel Fiyat

[mcrypto id=”1346″]

 

“Başlangıçta, MKR [dai’nin artan talebinden] herhangi bir gelir elde etmiyordu, çünkü dai borç alan kullanıcılara uyguladığı faiz %0’dı. Ancak daha sonra yazın ve sonbaharın başlarında, Maker faiz oranlarını yükseltmeyi başardı ve bu da MKR’nin çok fazla gelir elde etmesine neden oldu.”

 

Maker Coin Kimin?

8 Aralık 2017 tarihinde faaliyete geçen Maker coin’in yaratıcısı ise, Rune Christensen‘dır. Danimarka doğumlu olup, Kopenhag Üniversitesi’nde Biyokimya mezunu ve Kopenhag İşletme Okulu’nda Uluslararası İşletme okumuştur. Daha önce ise uluslararası işe alım sağlayan bir şirket olan Try China’nın kurucu ortağı olarak görev yaptıştır.

 

Yorum ve Görüşleriniz Alttaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Brenton Lalonde
Brenton Lalonde
8 ay önce

Hallo, perkenalkan kami agen sbobet88 terpercaya yang sah. Yuk mampir ketempat kami.

İlgili Makaleler