Microsoft, Web 3.0 Eser Yöneticisi Arıyor

tarafından
48
Microsoft, Web 3.0 Eser Yöneticisi Arıyor

Microsoft, Web 3.0 ve Blockchain Ana Eser Yöneticisi için bir durum ilanı vererek, ilgili işe alımlar yoluyla kripto para ünitesi ve blockchain alanındaki pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor.

6 Haziran’da şirketin web sitesinde yayınlanan iş ilanı, başarılı adayın Microsoft Sanayi Büyüme ve Genişleme Grubunun (MCIGET) bir modülü olacağını gösteriyor. Bu rol kapsamında, birincil vazife “netlik getirmek, güç üretmek ve Microsoft için blok zinciri ve kripto alanında muvaffakiyet sağlamak” olacak. Ek olarak, öbür sorumluluklar, Microsoft Cloud üzerinde derlemek için harici blok zinciri ve kripto ISV’leri ile etkileşim kurmayı gerektirir. Aday ayrıyeten genel Microsoft blok zinciri ve kripto stratejisini ve yürütmesini düzgünleştirmeye yardımcı olmaktan da sorumlu olacak.İş için dikkate paha bir gereklilik, kripto, blok zinciri, dağıtılmış defterler yahut Web 3.0’daki tecrübe ve çağdaş kriptografinin kavramsal bilgisi.

Ekibin Genişlemesi Kripto Alanına Eğilmelerini Hızlandırıyor

Genel olarak, takımın genişlemesi, Microsoft’un kriptoyu mevcut eserlerine entegre etme eforlarına katkıda bulunuyor. Şirkete nazaran:

“Blockchain ve kripto pazarı, Microsoft’a araçlarımızın, platformlarımızın ve eserlerimizin kullanımını yeni yollarla ve yeni müşterilerle büyütme fırsatı sunuyor. Bu teknolojileri kendi bölümlerine yayan ortaklarla etkileşime rehberlik etmek için evvelki blok zinciri çalışmalarından öğrenilen dersleri uygulayabiliriz.”

Microsoft, kripto para ünitesini ve blok zinciri takımlarını son aylarda stratejik işe alımlarla ölçeklendiriyor. Örneğin, yazılım firması Şubat ayında Kripto İş Geliştirme Yöneticisi durumunu açıkladı. Başarılı işe alım, Microsoft’un Web 3.0 stratejisinin temellerinin atılmasına yardımcı olacak.